Celebrem la nostra Jornada de Portes Obertes

open-day-web-02
Dissabte al matí vam tenir la satisfacció de rebre famílies i acompanyants a la Jornada de Portes Obertes que celebrem cada any per aquestes dates. Va ser de nou una gran oportunitat per conversar amb els pares en un ambient agradable i distès, així com per ampliar-los informació sobre el nostre programa d’estudis i la filosofia educativa.

Ens alegrem d’haver pogut comptar amb l’assistència de més famílies que en ocasions anteriors, la qual cosa corrobora la qualitat del nostre sistema educatiu i el prestigi de l’escola.

Mrs Martínez (responsable de l’oficina d’Admissions) va donar la benvinguda als pares en el nostre teatre, on se’ls va convidar a cafè, te i pa de pessic. A continuació, l’equip directiu va explicar els nostres programes acadèmics i co-curriculars, i va facilitar informació detallada sobre diferents àrees, des del contingut de les assignatures i metodologies d’ensenyament i aprenentatge, a les oportunitats i reptes universitaris. També van aprofundir sobre el Programa d’Enriquiment Educatiu que reforça el nostre enfocament holístic per garantir tant el desenvolupament acadèmic com personal dels estudiants. El Dr. González (Director) va concloure la sessió amb especial atenció en els tres pilars fonamentals que sustenten els valors de la nostra escola: ambició acadèmica, mentalitat internacional i excel·lència integral.

Les famílies van gaudir del recorregut per l’escola, que va incloure la visita de la biblioteca, els laboratoris de ciències, les pistes esportives i el departament de música. El passeig els va permetre conèixer les nostres noves i renovades instal·lacions, i plantejar moltes i interessants preguntes de caràcter més personal. La visita també ens va proporcionar informació inestimable sobre el que els pares consideren els principals actius del BSB: els seus 50 anys d’història, una educació integral, el currículum nacional britànic, un entorn internacional, l’elevat estàndard acadèmic, i un context d’orientació i suport educatius.

Sobre la Jornada de Portes Obertes

El BSB programa dues jornades de portes obertes cada any. A més, tenim una política de portes obertes amb la qual animem a totes les famílies a concertar una cita amb la responsable d’Admissions per tenir una entrevista personal i poder visitar l’escola. És possible reservar visita amb Mrs Martínez per telèfon, a través del formulari de contacte en aquest lloc web i també per correu electrònic a info@bsb.edu.es .