Els alumnes del BSB destaquen en el campionat de natació

swimming-6
Dissabte, 28 de febrer, els nostres estudiants van participar en el campionat de natació escolar al poliesportiu Can Roca de Castelldefels. Hi havia dues categories de natació per a cada sexe en funció de les edats: Benjamí (Year 4 i 5) i Infantil (Year 8 i 9). També s’hi competia en dues distàncies diferents, piscina curta (25 metres) i piscina llarga (50 metres), segons l’edat.

Els alumnes podien triar els dos estils de natació amb els que se sentien més còmodes: braça, esquena o estil lliure. La majoria dels participants de la categoria Benjamí van decidir inscriure-s’hi en braça i estil lliure, mentre que els nedadors d’Infantil van optar per l’estil lliure i esquena com a segona opció.

Més de 120 nens i nenes van prendre part en el campionat, especialment dels Years 4 i 5. The British School de Barcelona hi va participar amb un equip de 19 nedadors, 14 nens i 5 nenes. Els nostres alumnes van demostrar ser nedadors molt competents, i hi van sobresortir en la majoria de categories i estils.

“The British School de Barcelona ha participat en aquesta competició escolar durant els últims 20 anys. És una gran oportunitat perquè els estudiants se sentin orgullosos de representar a la seva escola en un esport que els agrada i en el qual destaquen”, Mrs Serra, professora d’Educació Física va comentar.

Mrs Serra i Ms Manley feliciten a tots els estudiants que van participar en el campionat i agraixen els seus pares pel suport. Els guanyadors rebran les seves medalles en la cerimònia de lliurament de premis Jocs Escolars que tindrà lloc el divendres, 8 de maig, al poliesportiu Can Roca.

Jocs Escolars de Natació 2015  Guanyadors de Medalla del BSB

Benjamí, 25m estil lliure

Masculí

Ivan Ganzha, 1a posició, 17´´53

Mark Kramskoy, 2a posició, 17´´69

Infantil, 50m estil lliure

Femení

Fraya Locke, 1a posició, 35´´65

Claudia de Greef, 2a posició, 40´´97

Valeria, 2a posició, 42´´53

Masculí

Alex Soria, 2a posició, 38´´72

Valeri, 3a posició, 39´´93

Benjamím braça

Femení

Daisy, 2a posició, 26´´75

Masculino

Marc Busquets, 1a posició, 23´´07

Ivan Ganzha, 2a posició, 23´´89

Mark Kramskoy, 3a posició, 24´´40

Infantil, 50m braça

Femení

Fraya Locke, 1a posició, 45´´06

Masculí

Artur Sakovich, 1a posició, 53´´07

Infantil, 50m esquena

Femení

Claudia de Greef, 1a posició, 46´´25

Masculí

Alex Soria, 3a posició, 47´´66