Els alumnes del BSB destaquen en el campionat de natació

Dissabte, 28 de febrer, els nostres estudiants van participar en el campionat de natació escolar al poliesportiu Can Roca de Castelldefels. Hi havia dues categories de natació per a cada sexe en funció de les edats: Benjamí (Year 4 i 5) i Infantil (Year 8 i 9). També s’hi competia en dues distàncies diferents, piscina curta (25 metres) i piscina llarga (50 metres), segons l’edat.

Els alumnes podien triar els dos estils de natació amb els que se sentien més còmodes: braça, esquena o estil lliure. La majoria dels participants de la categoria Benjamí van decidir inscriure-s’hi en braça i estil lliure, mentre que els nedadors d’Infantil van optar per l’estil lliure i esquena com a segona opció.

Més de 120 nens i nenes van prendre part en el campionat, especialment dels Years 4 i 5. The British School de Barcelona hi va participar amb un equip de 19 nedadors, 14 nens i 5 nenes. Els nostres alumnes van demostrar ser nedadors molt competents, i hi van sobresortir en la majoria de categories i estils.

“The British School de Barcelona ha participat en aquesta competició escolar durant els últims 20 anys. És una gran oportunitat perquè els estudiants se sentin orgullosos de representar a la seva escola en un esport que els agrada i en el qual destaquen”, Mrs Serra, professora d’Educació Física va comentar.

Mrs Serra i Ms Manley feliciten a tots els estudiants que van participar en el campionat i agraixen els seus pares pel suport. Els guanyadors rebran les seves medalles en la cerimònia de lliurament de premis Jocs Escolars que tindrà lloc el divendres, 8 de maig, al poliesportiu Can Roca.

Jocs Escolars de Natació 2015  Guanyadors de Medalla del BSB

Benjamí, 25m estil lliure

Masculí

Ivan Ganzha, 1a posició, 17´´53

Mark Kramskoy, 2a posició, 17´´69

Infantil, 50m estil lliure

Femení

Fraya Locke, 1a posició, 35´´65

Claudia de Greef, 2a posició, 40´´97

Valeria, 2a posició, 42´´53

Masculí

Alex Soria, 2a posició, 38´´72

Valeri, 3a posició, 39´´93

Benjamím braça

Femení

Daisy, 2a posició, 26´´75

Masculino

Marc Busquets, 1a posició, 23´´07

Ivan Ganzha, 2a posició, 23´´89

Mark Kramskoy, 3a posició, 24´´40

Infantil, 50m braça

Femení

Fraya Locke, 1a posició, 45´´06

Masculí

Artur Sakovich, 1a posició, 53´´07

Infantil, 50m esquena

Femení

Claudia de Greef, 1a posició, 46´´25

Masculí

Alex Soria, 3a posició, 47´´66