Comença el curs 2015-16 en el BSB!

The British School of Barcelona ha acollit aquesta setmana a més de mil estudiants en la comunitat escolar, ja que el passat dilluns va començar oficialment el curs acadèmic 2015-16 al BSB. S’inicia així l’any 58 en la història de l’escola!

Els nostres estudiants ja han gaudit d’una primera setmana de trimestre molt animada i tots esperem amb ganes un altre any escolar ben estimulant i ple d’èxits.

Nous estudiants, pares i mares, així com nous professors s’han unit a nosaltres aquesta setmana. Noves classes, nous horaris, noves associacions i noves activitats extraescolars (en breu!) proporcionaran als nostres alumnes, una vegada més, moltes oportunitats d’aprenentatge que els permetran superar-se i destacar.

Com sempre, també hem dut a terme tot un seguit de millores en les nostres instal·lacions durant el període estival, sent una de les àrees clau la millora de l’accés i de la seguretat en tota l’escola, ja que constitueix part del nostre compromís de crear un entorn educatiu segur per a tothom.

Us donem la benvinguda, alumnes i pares, a un nou curs en el BSB!

“Benvinguts de nou. Hem tingut certament una setmana molt atrafegada amb la comunitat escolar encara assentant-se i de tornada ja a la rutina. Personalment, ha estat un veritable plaer poder conèixer i conversar amb tants nens i joves feliços i, per descomptat, ha estat un plaer conèixer a molts pares a l’entrada de l’escola. Estem ja pensant en un altre curs acadèmic ben emocionant i fructífer. Hi ha moltíssimes activitats programades per a aquest trimestre, com ara la fira del llibre, les activitats extraescolars, les celebracions per Halloween i les reunions amb pares, per citar-ne algunes.” Mr Bell, Director Executiu.

“Estem molt satisfets amb l’efectivitat i rapidesa amb què els nostres alumnes s’han assentat a les seves rutines aquesta setmana, especialment amb tants nous nens i nenes que s’han unit aquest curs al nostre departament.” Mrs Oxberry, Directora d’Early Years i Primària.

“Ha estat fantàstic donar la benvinguda de nou a tot el personal i als alumnes i les alumnes en el que promet ser un pròsper i emocionant any a l’escola. En particular, ens agradaria dirigir-nos a tots els nous estudiants, pares i professors tot esperant que puguin gaudir de la seva estada amb nosaltres i que passin molts anys feliços en el BSB.” Mrs Hughes, directora de Secundària.