Quatre professors holandesos d’Educació Física visiten el BSB

IMG_9887-1-1500x1000
Els nostres alumnes de Primària han tingut la sort de comptar aquesta setmana amb la col·laboració de quatre futurs professors de tennis procedents de la Universitat de Haarlem, a Holanda.

Megan, Arsèn, Valentyn i Wim són quatre estudiants holandesos de 19 anys que estan passant dues setmanes a Castelldefels en un viatge de formació que els permeti posar en pràctica els coneixements i habilitats que han adquirit durant els estudis. Actualment estan cursant l’últim any a la universitat.

Els quatre estudiants d’Educació Física han estat ajudant a Mr Roberts, professor d’Educació Física de Early Years Primària, durant les classes de gimnàstica dels nens en Year 2-4 d’aquesta setmana. Després de l’escalfament inicial, els alumnes han après tècniques de tennis, els cops de dreta i de revés, i tècniques del joc de peus.

Clarament tots els nens van gaudir amb aquestes sessions de tennis i els joves estudiants van expressar el seu agraïment per aquesta oportunitat de poder ensenyar a tants nens de diferents edats. Mr Roberts també es va mostrar molt positiu sobre el resultat d’aquest entrenament en general, el qual abunda en el compromís del BSB d’oferir als estudiants tantes experiències internacionals, enriquidores i variades com sigui possible.