The Global Fund for Children es reuneix amb els nostres alumnes

A principis d’aquesta setmana el BSB va rebre la visita de representants de Cognita i de The Global Fund for Children (GFC), l’organització internacional sense ànim de lucre que treballa per millorar la dignitat i les oportunitats educatives dels infants que es troben en situació vulnerabilitat a tot el món.

La visita de Margaret Kubicek, directora de Comunicació del Grup Cognita, i Danielle Bidos, directora de Desenvolupament de GFC a nivell mundial, va ser una oportunitat excel·lent perquè els nostres estudiants poguessin conèixer millor la feina que GFC desenvolupa arreu del món i la gran utilitat dels diners recaptats que la nostra escola també contribuirà a recaptar en propers esdeveniments. Va haver-hi sessions al llarg de tot el dia, en les quals es van presentar diversos exemples de projectes de GFC, en particular els que es van dur a terme per al Nepal a conseqüència dels terratrèmols de principis d’aquest any. Més de 250 alumnes, tant de Primària com de Secundària, incloent-hi els dos Clubs de la revista escolar i les dues associacions de recaptació de fons de l’escola, van poder beneficiar-se de la participació en aquestes xerrades tan interactives.

El suport de la nostra escola per GFC forma part de l’aliança entre totes les escoles del Grup Cognita i GFC. Tant el BSB com la resta d’escoles de Cognita tenen una forta tradició pel que fa a la recaptació de fons per a causes solidàries, i aquesta associació amb GFC no pretén substituir aquesta tasca tan important. Ans al contrari, proporciona una causa comuna a totes les escoles i oficines de Cognita per corroborar la idea que junts podem aconseguir més.

L’aliança també ofereix oportunitats, com ara la visita d’aquesta setmana, perquè els nostres estudiants aprenguin més sobre els problemes i reptes que afecten molts nens a d’altres parts del món.

 

Moltes gràcies per rebre’ns dimarts a The British School de Barcelona. Va ser fantàstic poder parlar amb un grup de nens i joves tan interactius i espero que la trobada d’ahir amb alumnes, pares i professors ajudi a enfortir els esforços de la comunitat escolar en les seves activitats d’enriquiment i de recaptació de fons solidaris.

M’agradaria fer una menció especial a l’extraordinària líder de l’Associació de Recaptació de Fons de Secundària, que sens dubte serà una defensora fenomenal de la nostra feina i de totes les activitats filantròpiques del seu grup. La seva motivació i passió per totes les causes són admirables!

Gràcies per cuidar-nos tan bé i guiar-nos d’una aula a una altra. Em va encantar el programa tan divers d’activitats i certament el recomanarem a d’altres escoles de cara al futur quan estiguem planificant fer-los una visita.

Danielle cebuts, directora de Desenvolupament de GFC

 

Moltes gràcies per la fantàstica visita d’ahir al BSB. Ens vam quedar molt impressionades amb la diversitat de sessions i grups amb què ens vam reunir, per la qual cosa us agraïm haver planificat el programa tan acuradament. Tothom va semblar aprofitar-lo al màxim!

Margaret Kubicek, directora de Comunicació del Grup Cognita

 

Quina gran visita la d’avui entre The Global Fund for Children i els estudiants del BSB!

Un munt de preguntes i de debats… Estem desitjant llegir els articles dels grups de les revistes de Primària i Secundària del BSB!

Gràcies per la vostra càlida benvinguda i l’interès en aquesta aliança per l’Educació amb GFC!

The Global Fund for Children

 

Sobre l’aliança de Cognita i GFC

Per a més informació sobre l’aliança Cognita-GFC, us convidem a veure aquest vídeo o visitar el nostre lloc web i el lloc web de Cognita.

Podeu obtenir més informació sobre GFC al lloc web de GFC, incloent-hi aquesta presentació on s’explica com es van utilitzar els fons recaptats per Nepal en projectes a les zones afectades pels terratrèmols de principis d’any.