Gran acollida en el Matí de Portes Obertes

Divendres passat vam tenir el plaer de donar la benvinguda a moltes famílies en els nostre primer Matí de Portes Obertes d’aquest curs. Va ser una gran ocasió per descobrir en primera persona el dia a dia del BSB i tot el que la nostra escola els pot oferir.

L’equip directiu del BSB els va explicar la història i els valors de l’escola, i l’educació integral que oferim a través del nostre variat pla d’estudis. Els pares van gaudir d’una emotiva actuació del cor de l’escola i de la preciosa peça que Dasha, alumna de Year 6, va interpretar en el piano.

A continuació, els pares van fer una visita guiada de les instal·lacions de l’escola, incloent-hi el Teatre Emma Watson, la biblioteca de dues plantes, els cinc laboratoris de Ciències i les zones multiesportives. Durant la visita, van poder conversar amb les directores i amb els nostres alumnes.

Tots els pares van expressar la seva satisfacció amb aquesta jornada al BSB i es van mostrar gratament sorpresos del saber fer i de la cordialitat dels alumnes que els van fer de guía.

Aquesta sessió forma part de la nostra política d’admissions, que inclou diverses jornades d’aquest tipus cada any. També oferim múltiples oportunitats al llarg de tot l’any per conèixer en què consisteix ser alumne del BSB. Cada dia és una jornada de portes obertes a la nostra escola i atenem visites, prèvia reserva amb la nostra responsable d’Admissions, durant tot l’any per donar resposta a les necessitats específiques de cada família.

Per a més informació sobre els nostres Matins de Portes Obertes, podeu visitar:

www.britishschoolbarcelona.com/ca/admissions-i-quotes/matins-de-portes-obertes/