€ 4.662,60 solidaris en el primer trimestre

Ens sentim orgullosos de poder comunicar que les accions solidàries dutes a terme a The British School de Barcelona durant el trimestre passat van aconseguir recaptar la gens menyspreable quantitat de 4.662,60 euros.

A més, les famílies del BSB també van contribuir amb diferents donacions de caràcter no-econòmic, com ara aliments, roba i articles per a la llar per a nens i adults necessitats de la comunitat.

Els beneficiaris de totes aquestes accions van ser:

 • Fundación Nuria Garcia
 • Fundació Glorr
 • Una Mà Amiga
 • Hospital de Niños Sant Joan de Déu
 • The British Legion
 • Save the Children
 • The Global Fund for Children
 • El Consejo Escolar del BSB

 

Entre les accions que els nostres estudiants van organitzar destaquen:

 • Vendes de pastissos
 • Venda de caramels de Halloween
 • Venda d ePoppies (Dia de la Memòria Històrica)
 • Partit de bàsquet patrocinat
 • Silenci patrocinat
 • Rentat de cotxes patrocinat
 • Passeig familiar per la muntanya patrocinat
 • Cursa Solidària
 • Rifa
 • Recollida de roba, sabates i mantes
 • Recollida d’aliments
 • Venda d’ornaments de Nadal, pastissos i postals nadalenques
 • Dia Sense Uniforme en Secundària

 

La nostra col·laboració contínua amb organitzacions sense ànim de lucre (ONG) d’arreu del món, com ara UNICEF, The Global Fund for Children i Save the Children, i també amb altres entitats comunitàries que donen suport a causes locals, uneix a la nostra comunitat d’estudiants, pares i personal en la recaptació de fons que són tan necessaris per a l’educació, salut, higiene i nutrició, així com en situacions d’emergència.

Creiem fermament que el treball filantròpic que els nostres alumnes duen a terme de forma habitual els ofereix una gran varietat d’oportunitats educatives que els permeten desenvolupar la responsabilitat i la consciència del seu paper en la societat com a ciutadans del món.

Des d’aquí volem agrair a tots els estudiants, coordinadors i col·laboradors per la seva generositat i esforç excepcional.