Premiat autor britànic visita els nostres alumnes

El divendres, 22 de gener, Guy Bass, l’autor de llibres per a nens diverses vegades guardonat, va visitar el BSB per dur a terme una sèrie de tallers amb els alumnes de Key Stage 2. Durant les sessions es van treballar habilitats de narració i teatralització.

La visita de l’escriptor britànic va tenir lloc gràcies a la nostra connexió amb Book Box International, l’editorial que organitza les nostres fires del llibre a l’escola dues vegades l’any. L’editorial sol organitzar gires d’escriptors o il·lustradors a Espanya perquè durant una setmana recorrin algunes de les escoles amb les quals col·laboren de forma habitual. El BSB s’enorgulleix de ser una d’elles i que els nostres nens puguin beneficiar-se d’aquest tipus d’experiències tan apassionants.

Els llibres de Guy Bass són una barreja de prosa i còmic. Entre les sèries de llibres que ha publicat s’inclouen Stitch Head, The Legend of Frog, Dinkin Dings, Atomic! i Monster Madness / Monster Mayhem. Va guanyar el Blue Peter Book Award l’any 2010 per Dinkin Dings i Frightening Things, i ha guanyat dues vegades el premi Portsmouth Book.

Mrs Oxberry, directora d’Early Years i Primària, va assenyalar “Els nens van opinar que Guy era absolutament genial. Un dels nostres alumnes es va sentir tan inspirat que ara diu que vol ser escriptor quan sigui gran!!!!”

Mrs Dean, Sotsdirectora d’Early Years i Primària, va dir: “És un autor realment entretingut, que aconsegueix que els seus contes cobrin vida. Ens va explicar històries de quan era petit i també sobre la seva vida com a escriptor. La seva obsessió eren els superherois! Es creia Spiderman fins que la seva mare li va oferir pizza!”

Al final de la jornada, els nens van poder adquirir còpies autografiades dels seus llibres a la Rambla del BSB. Va ser un veritable plaer veure tants nens comprar els seus llibres i sentir-se motivats per llegir.

A The British School de Barcelona estem encantats de poder dur a terme aquest tipus d’activitats que sovint descobreixen alguna afició desconeguda i ajuden els nens a trobar un camí a la vida.