28 Universitats Europees a la Fira Anual del BSB

IMG_2141-1500x1147

El dimecres, 27 de gener, en el BSB vam celebrar la nostra setena fira anual d’universitats espanyoles i europees. Més de 100 assistents entre pares i alumnes es van donar cita a l’escola per donar la benvinguda a 28 de les universitats més prestigioses d’àmbit nacional i internacional amb l’objectiu de conèixer la seva oferta educativa i el procés d’admissions.

L’esdeveniment va consistir en una presentació inicial per part de Mrs Hughes, la nostra directora de Secundària i Batxillerat, al Teatre Emma Watson de l’escola, seguida d’una visita als expositors universitaris en el Gimnàs Rafael Nadal del BSB. Finalment les famílies van tenir l’oportunitat de conversar amb els representants de les universitats i de prendre un refrigeri.

Les universitats participants van ser:

 • CETT – Universitat de Barcelona
 • Universitat Autònoma de Barcelona
 • Universitat Pompeu Fabra
 • Escuela Superior de Comercio Internacional – Universitat Pompeu Fabra (UPF)
 • Escuela Europea de Diseño (IED)
 • URL-ESDi
 • ESERP Business School
 • Toulouse Business School (TBS)
 • European University
 • EAE Business School
 • ESADE (URL)
 • La Salle (URL)
 • Blanquerna – Universitat Ramon Llull
 • IQS (URL)
 • Facultad de Turismo y Dirección Hotelera Sant Ignasi (URL)
 • Universidad Internacional de Catalunya (UIC)
 • Universitat Abat Oliva (UAO-CEU)
 • Universidad Europea de Madrid (UEM)
 • Instituto de Empresa (IE)
 • Centro Universitario de Tecnologíay Arte Digital (U-Tad)
 • Les Roches
 • The Ostelea Barcelona (EAE y Universitat de Lleida)
 • Universitat de Vic
 • University College Birmingham
 • Regent’s University London
 • International Business School Barcelona (ESEI)
 • New College of the Humanities
 • Institute of Arts Barcelona

Al BSB ens prenem el futur dels nostres estudiants molt seriosament i fem tot el possible per ajudar els nostres alumnes a prendre les decisions correctes amb el màxim d’informació possible. Per això portem a terme diversos esdeveniments al llarg de l’any, com ara les reunions de Optatives de Year 9 i Year 11 amb pares i alumnes, els Tests Futurewise, el Fòrum de Professions de Year 12, la presentació “L’Experiència del Batxillerat” , el Programa de Pràctiques Professionals, el Tour d’Universitats Britàniques, la conferència de les universitats de Londres, entre d’altres.