Gran Matí de Portes Obertes

BSB-Open-Morning

Gràcies per assistir al nostre matí de portes obertes de divendres passat! Va ser un matí molt productiu durant el qual les més de 40 famílies assistents van poder interactuar amb els nostres professors i alumnes per tal de conèixer de primera mà el nostre pla d’estudis, la rutina diària dels nens i la variada agenda d’activitats que duem a terme habitualment a l’escola.

Els pares es van emportar una molt bona impressió de la trajectòria i els valors de l’escola, del nostre programa d’enriquiment educatiu, dels resultats acadèmics dels alumnes, i de la simpatia i seguretat dels delegats de l’escola que els van acompanyar durant el recorregut per les nostres instal·lacions. També vam convidar els pares a assistir a una breu actuació al nostre Teatre Emma Watson per part d’Alma (Year 12), qui va interpretar una cançó al piano tot demostrant una veu increïble i extraordinàriament versàtil, seguida d’un magnífic recital del cor de Primària de l’escola , que també va saber delectar a tots els presents.

Mrs Martinez, la nostra responsable d’Admissions, explica: “Va ser una ocasió molt agradable, una gran oportunitat per conèixer a un molts futurs pares i de poder gaudir del talent dels nostres estudiants durant la seva actuació.”

Aquesta sessió forma part de la nostra política d’admissions, que inclou diverses jornades d’aquest tipus cada any. També oferim múltiples oportunitats al llarg de tot l’any per conèixer en què consisteix ser alumne del BSB. Cada dia és una jornada de portes obertes a la nostra escola i atenem visites, prèvia reserva amb la nostra responsable d’Admissions, durant tot l’any per donar resposta a les necessitats específiques de cada família.

Per a més informació sobre els nostres Matins de Portes Obertes, podeu visitar:

www.britishschoolbarcelona.com/ca/admissions-i-quotes/matins-de-portes-obertes/