L’obra de Gaudí al descobert: Year 5 viatja a Reus

A principi d’aquest mes els nostres alumnes de Year 5 van sortir d’excursió per passar el dia a Reus (Tarragona) i poder visitar el Gaudí Centre. Es tracta d’un centre d’interpretació de la vida i obra del geni català i del Modernisme.

El viatge estava planificat com una activitat cocurricular amb l’objectiu de reforçar l’aprenentatge de l’obra creativa d’Antoni Gaudí de la classe d’Art d’aquest trimestre, i ampliar-ne els coneixements encara més.

La sortida va consistir en un passeig per Reus, una visita al Teatre Fortuny i a l’Església Prioral de Sant Pere. De tornada al Gaudí Centre, els nens van participar en una xerrada amb fotos i objectes de l’artista i van veure audiovisuals amb exemples de les seves obres mestres. Alguns nens fins i tot van haver de vestir-se com Antoni Gaudí, la seva esposa i el seu millor amic!

Miss Gilbert, professora de Year 5 Blue, va comentar: “Va ser un gran dia, durant el qual vam descobrir alguns dels edificis històrics de Reus i vam ampliar els nostres coneixements sobre l’arquitecte més famós de Catalunya. Ens va encantar!”

I als nens per descomptat!:

“Per a mi el millor de l’excursió va ser el canelobre del Teatre. Vaig descobrir que l’han de baixar per netejar les 500 bombetes!”, Jacob

“Per a mi el millor de l’excursió va ser el Gaudí Centre, amb les seves cadires giratòries! Vaig aprendre un munt de coses fantàstiques”, Angelo

“Per a mi el millor de l’excursió va ser l’església, on vam aprendre coses interessants sobre la història de Reus”, Tessa