“Big Sing” de Year 5 en el BSB

year-five-big-sing-british-school-barcelona1
El dijous 28 d’abril St Paul’s School va venir a cantar al BSB amb els nostres alumnes de Year 5 en el Teatre. Ens va acompanyar un expert en cant, Ed Aldcroft, del cor anglès de Barcelona, per dirigir la sessió. Mr Aldcroft ja havia visitat prèviament les dues escoles el mes passat per impartir una sessió de cant amb els alumnes.

En aquesta ocasió es va dur a terme un taller de dues hores de durada, l’objectiu del qual era millorar la confiança dels alumnes en el cant així com beneficiar-se de l’oportunitat de treballar conjuntament amb joves músics d’altres escoles, una experiència enriquidora en la qual els nostres professors creuen ferventment. L’activitat també estava lligada al Festival d’Estiu de Year 5, ja que els estudiants van poder assajar algunes de les cançons que han estat aprenent.

L’equip de Year 5, Ms Gilbert, Mrs Ridley, Ms Tomlinson i Ms Stancliffe, va explicar que havia estat una activitat tan inspiradora per als nens que ja estan desitjant de repetir-la el curs vinent: “Tots els nens de Year 5 van gaudir del taller i ja estem utilitzant algunes de les cançons i de les idees generades per al nostre pròxim concert. Als alumnes els va encantar especialment “Born to be Wild” i ballar! ”

Martí, Year 5 Blue, ho confirmava “Va ser divertit que una altra escola vingués a cantar amb nosaltres”.

Mrs Ridley, Year 5 Maroon, va emfatitzar “Va ser meravellós escoltar les dues escoles cantant i passant una bona estona juntes. Les cançons eren fantàstiques i va ser un gran moment per a tots”.