Joves Oradors Captiven en el Concurs d’Oratòria Anual

La setmana passada vam celebrar el Concurs d’Oratòria de Primària anual al Teatre del BSB. Com cada any els nostres alumnes havien de preparar un discurs i presentar-lo davant d’una audiència. Els concursants eren jutjats per la presentació en conjunt, la interacció amb el públic i la participación dels assistents, la claredat d’expressió i l’interès del tema presentat.

Després d’haver treballat les seves intervencions a classe, els finalistes van ser:

Y1 Scarlet: Paula

Y1 Violet: Carlota

Y1 White: Bronte

Y2 Indigo: Nika (Veronica)

Y2 Turquoise: Martina

Y2 Cherry: Yaiza

Y3 Mint: Max

Y3 Orange: Matteo

Y3 Sky Blue: Adriana

Y4 Emerald: Seif

Y4 Yellow: Polina

Y4 Amber: Marco

Y5 Maroon: Vittoria

Y5 Blue: Claudia

Y5 Purple: Alvaro

Y6 Lime: Diogo

Y6 Toffee: Maria

Y6 Coral: Alex

Mrs Oxberry i Ms Dean, Directora i Subdirectora d’Early Years i Primària, van actuar com a jutges del concurs. Ms Dean va explicar que “Tots els participants van demostrar un gran nivell i que va ser molt difícil prendre una decisió. Ens vam quedar molt impressionades amb la qualitat de les intervencions, tant per l’interès dels temes, com per la seguretat que van demostrar els nens davant de 200 alumnes, essent capaços de transmetre el seu discurs amb confiança i aplom”.

I els guanyadors van ser…

  • KS1 – Martina, Year 2 Turquoise – Tema: “My Pet”
  • LKS2 – Seif, Y4 Emerald – Tema: “Planes”
  • UKS2 – Diogo, Y6 Lime – Tema: “Rubik Cube”

Ms Walker, el professor de Martina, va comentar, “Martina va gaudir parlant sobre el seu hàmster, Snow, ja que és la seva primera mascota i sembla que hi va haver tota una història fins que finalment la va poder aconseguir, incloent-hi una visita al veterinari! Martina es va expressar amb claredat i confiança, i ens sentim molt orgullosos d’ella. Molt bé, Martina!”

Mr Antcliffe, el professor de Seif, va destacar, “Seif està obsessionat amb els avions, de manera que no va ser una sorpresa que decidís basar el seu discurs sobre ells en el concurs d’oratòria. Year 4 Emerald el va votar unànimement com a representant de la classe i certament ho va fer de forma brillant. El PowerPoint estava ple de dades fascinants, i Seif es va expressar amb claredat i entusiasme sobre el seu tema. Ara tots els alumnes de LKS2 coneixen la diferència entre Boeing i Airbus! El discurs va ser encara més entretingut gràcies als divertits comentaris dels jutges. Bona feina, Seif; ens va encantar escoltar-te!”

Mr Taylor, professor de Diogo, va dir: “Escoltant i veient a Diogo presentar el seu discurs, quedava clar que tractava sobre un tema que l’apassiona. Ell sempre està jugant amb el cub Rubik i donant consells i estratègies als seus companys de classe per poder resoldre’l. Es va expressar amb correcció i ens va entretenir amb moltes dades al llarg de la seva presentació; fins i tot va resoldre el cub Rubik en tan sols 42 segons, la qual cosa va donar més emoció al seu discurs. Ben fet!”