Matí excitant per a Year 4 a la comissaria local

BSB-Year-4-police
Els nostres alumnes de Year 4 van fer una visita molt emocionant a la comissaria local la setmana passada! Això forma part del nostre compromís per oferir educació viària a l’escola. Al BSB creiem fermament que cal ensenyar seguretat viària als nens amb missatges clars, eficaços i coherents per ajudar-los a entendre i prevenir riscos. Tot i que hem de continuar potenciant activitats saludables i entretingudes com caminar i anar en bicicleta, també cal proporcionar als nens les habilitats, el coneixement i la confiança perquè puguin gestionar el trànsit de forma segura mentre les practiquen.

Durant el matí van tenir l’oportunitat d’experimentar moltes activitats “policíaques” interessants i fer un munt de preguntes als agents:

  • Van passar el matí descobrint el que se sent en ser un agent de policia.
  • Van viatjar en un autobús públic amb els agents, i van picar els seus propis bitllets.
  • Van poder conèixer tota la comissaria, incloent-hi la sala de comunicació i on s’aparquen els vehicles.
  • I fins i tot van arribar a veure una cel·la que estava buida!

Nicola Davies, Coordinadora d’LKS2 i Professora de Year 4 Yellow, va comentar: “Els nens van passar un matí realment emocionant!”