El somni de Lian fet realitat: Gràcies!

Volem compartir el nostre entusiasme per les darreres notícies que hem rebut de Make-A-Wish Spain amb tota la comunitat del BSB -estudiants, pares, mares i membres del personal, tant del campus de Castelldefels com de Sitges.

Com ja vam publicar anteriorment (veg. article), l’Associació de Recaptació de Fons de Primària del BSB va participar en la venda de 300 Wish Stars (Estrelles-Desig) per fer realitat el desig de Lian. Lian és un nen de 3 anys que pateix una malaltia neurològica rara a causa de la qual no es pot moure ni tampoc parlar, tot i que respon als colors i els sons. El seu desig era anar a Euro Disney amb la família. El nostre equip solidari va aconseguir vendre totes les estrelles i en va recaptar 615 euros.

Ara ens complau saber que Lian va viatjar a París el mes passat!

Ms Morales, responsable de Relacions Institucionals de Make-A-Wish Spain, va felicitar i va donar les gràcies al nostre equip per la seva contribució per aconseguir aquest desig: “Volíem agrair la vostra involucració amb la Fundació i la campanya d’estrelles. Cada estrella de la il·lusió de cadascun dels vostres alumnes ha fet possible que Lian donés un pas més a la seva il·lusió. Felicitats a tots!!!” I va afegir,”Per raons mèdiques, vam haver d’avançar la il·lusió de Lian a final de desembre, quan va viatjar amb els seus pares i germans al món de la màgia. Va ser una experiència increïble per a ell que realment l’ha transformat. Moltes gràcies per haver-vos sumat a la il·lusió de Lian. Esperem que aquest 2017 puguem, junts, seguir provocant il·lusió en més nens amb malalties greus. ”

La mare de Lian també va comentar:

“Som la família de Lian i volíem donar-vos les gràcies per l’organització d’aquesta il·lusió, totes les nostres expectatives han estat superades. Lian i Unai han passat uns dies realment de somni. Nosaltres també ens hem emocionat moltíssim en veure’ls gaudir tant! Lian no parava de somriure i és que a Disneyland hi ha tanta estimulació visual i de l’entorn en general que creiem que ha estat una experiència terapèutica per a ell i per a tots els altres que hem pogut acompanyar-lo. Ens hem sentit com reis pel tracte rebut a l’aeroport, l’hotel i el parc temàtic, ha estat exquisit. Volem donar les gràcies a les persones que ens van atendre més de prop en tot aquest procés. ens han portat “a coll” realment i ha estat molt bonica l’experiència.”

En una entrevista recent amb el Club de la Revista de Primària del BSB, Mrs Roa, la coordinadora de l’Associació, va dir: “Moltíssimes gràcies a totes les persones que han col·laborat amb aquesta causa i han comprat una estrella!”

Ms Dean, Subdirectora d’Early Years i Primària a BSB Castelldefels, també va dir: “Gràcies a tots els nens i nenes que van participar en aquesta acció i especialment a Vida (Mrs Roa) per contactar amb l’organització.”

Les nostres felicitacions a tots els nens i nenes de l’Associació de Recaptació de Fons de Primària del BSB; a Mrs Roa i també a Ms Gómez i Ms Alfonso, professores del departament d’Espanyol del BSB, que també van col·laborar amb l’Associació. I moltes gràcies a tots els que han fet possible que el somni de Lian es fes realitat!

Pots llegir la història completa del desig de Lian en el següent enllaç:

www.makeawishspain.org/es/Ilusiones_Realizadas/2016_11_23/Lian__el_lenguaje_universal_de_la_ilusion