Il·lustrador guardonat visita el BSB

BSB-Castelldefels-and-Sitges-Korky-Paul-1
La setmana passada Korky Paul, famós il·lustrador de contes infantils, va venir al BSB per presentar el seu últim treball i dur a terme uns tallers amb els nostres alumnes de Reception i Primària en tots dos campus, Castelldefels i Sitges.

L’objectiu de l’activitat era despertar l’interès dels nens pels llibres i mostrar-los que escriure, llegir i dibuixar pot ser molt divertit. La presentació de l’artista va estar plena d’energia, enginy i entusiasme, i mitjançant les seves il·lustracions es va generar una atmosfera de lectura distesa i imaginativa. Durant la sessió els nens van participar en la lectura d’un llibre com a classe amb el projector i se’ls va animar a utilitzar la seva pròpia inspiració per dissenyar la imatge d’un dels personatges.

Tant Ms Patterson al BSB Sitges com Mrs Oxberry al BSB Castelldefels van coincidir a dir que va ser un veritable plaer rebre la visita de Korky Paul a l’escola. “Els nens van gaudir d’una tarda de dibuix màgica i a través de les il·lustracions es van transportar a un món de fantasia. El taller va estar estructurat de manera impecable i Korky es va mostrar molt atent en tot moment. ”

Els nens/es també van tenir la possibilitat de comprar llibres signats per l’autor durant la jornada escolar.