Fantàstica Tarda de Proves per Conèixer Early Years

L’1 de febrer, el departament d’Early Years del BSB Castelldefels va organitzar una nova Tarda de Proves basada en Manualitats per a futures famílies amb fills d’entre 2 i 4 anys.

La sessió de proves va durar aproximadament una hora durant la qual Ms Martin, Coordinadora d’Early Years Leader, i Mrs Kinnen, professora de Reception, van dur a terme una gran varietat de manualitats amb els nens per animar-los a utilitzar pintures i a fer dibuixos amb diferents textures i materials. També van crear les seves pròpies figures amb plastilina pensant en la finalitat que els volien donar amb l’objectiu de desenvolupar les habilitats motrius fines (esprement, enrotllant i pessigant). Així mateix, van tenir l’oportunitat de conèixer la zona exterior de les aules i desenvolupar-hi les habilitats motrius gruixudes.

Ms Martin va explicar: “L’objectiu era convidar a futures famílies a venir a conèixer les nostres instal·lacions i descobrir per si mateixes les oportunitats que ofereix l’escola d’aprendre de forma activa a través del joc. Els nens van gaudir moltíssim d’aquesta experiència i molts pares van comentar que també els havia agradat el fet de poder participar en les activitats amb els nens i conèixer millor el departament d’Early Years del BSB.”

Mrs Martínez, responsable d’Admissions del BSB, va comentar “L’any passat vam començar a organitzar aquestes sessions, perquè les futures famílies poguessin conèixer el dia a dia d’Early Years a l’escola. Aquestes sessions han resultat ser tot un èxit, perquè són una oportunitat única perquè els pares i els seus fills puguin interactuar amb els nostres alumnes i professors abans de prendre una decisió tan important com la de matricular els seus fills en el BSB.”I va afegir “Aquesta activitat és molt útil, perquè els nens poden venir a jugar amb altres alumnes, gaudir de les diferents activitats que s’hi duen a terme i emocionar-se amb la idea de començar l’escola. Els pares també poden observar com els seus fills interactuen en anglès amb altres nens del departament d’Early Years i tractar directament amb els professors qualsevol dubte o consulta que puguin tenir”.

Ms Kinnen també va explicar “Els pares ens van poder fer les seves consultes mentre els nens gaudien animadament de les activitats que els havíem preparat amb altres pares i amb els nostres professors. També van visitar les instal·lacions i van poder veure els fantàstics recursos educatius i la resta d’activitats que hi tenim disponibles.”

Per conèixer les dates d’altres Sessions de Proves en Early Years i dels Matins de Portes Obertes a Primària, Secundària i Batxillerat, tant al campus de Castelldefels com en el de Sitges, pots visitar aquesta pàgina.