Les classes de Nursery fan “Mones de Pasqua”

Abans de Setmana Santa els nostres alumnes de Nursery van passar un matí molt divertit a Can Montcau amb els seus professors. L’activitat es deia “Mones de Pasqua”, en referència al tradicional (i deliciós) pastís del dilluns de Pasqua (Dia de la Mona).

El Dilluns de Pasqua és un dia molt celebrat a Catalunya. És un dia festiu i segons la tradició els padrins regalen una “Mona” als seus fillols per a aquesta ocasió tan especial. Aquest tipus de pastís s’ha tornat tan popular, que les mides, les decoracions i els ingredients (encara que principalment la xocolata) varien cada any i són realment bonics de veure.

L’excursió estava vinculada als temes “Comprensió del món” i “Comprensió de la tecnologia”, que formen part del currículum d’Early Years Foundation Stage. Els alumnes han d’aprendre a reconèixer i descriure moments o esdeveniments especials amb familiars o amics, així com mostrar interès en joguines tecnològiques, com podria ser una càmera de fotos.

Els nens van passar tres hores fent “Mones de Pasqua”, recorrent la granja i observant els animals en el seu entorn natural.

Ms Jackson, professora de la classe Penguin, va comentar, “Els nens de Nursery van passar un dia fantàstic a Can Montcau. Van gaudir de cada minut, especialment fent les” Mones de Pasqua”. Els nens també van gaudir del passeig per la granja i veient els animals en el seu hàbitat natural.”