Més de 100 Alumnes de Primària participen en els Recitals de Música del BSB

Per primera vegada, i coincidint amb el final del segon trimestre de curs, els nostres alumnes de Música de Key Stage 2 (Years 3 a 6) van oferir una sèrie de recitals d’instrument al Teatre de l’escola.

Va ser un esdeveniment realment ambiciós, en el qual ni més ni menys que 86 alumnes van interpretar diverses peces de música de forma individual i que va comptar també amb les actuacions de la banda de rock de Year 6 i el cor de Year 3/4.

La gran majoria dels alumnes reben classes d’instrument a l’escola, però aquells alumnes que estudien fora també van ser convidats a participar-hi, ja que és una activitat que encaixa perfectament amb els requisits del currículum britànic de Música, segons el qual els estudiants han de ser capaços de demostrar les seves habilitats d’interpretació amb control i fluïdesa.

Tot i que es tractava principalment d’una celebració de l’esforç i dedicació dels alumnes, l’activitat també complia d’altres objectius educatius, com ara desenvolupar la confiança dels alumnes per actuar davant d’un públic i cultivar altres qualitats socials, morals i culturals, com l’empatia i la col·laboració entre companys.

Els recitals van ser organitzats per Mr Hebden i Mr Rodrigo, amb el suport dels nostres professors d’instrument: Mr Voskens (bateria), Mr Lenson (guitarra), Ms Lewis (violí), Ms Llauradó (piano) i Mr Plaza (instruments de vent fusta). Mrs Roa i Ms Hunter també van dirigir el cor de l’escola.

Els alumnes s’havien estat preparant a consciència des del passat mes de novembre i van gaudir de poder tocar per als seus companys, professors i famílies. Els professors també s’hi van mostrar molt satisfets:

“Estic molt orgullós de l’actuació del cor, amb més de 60 alumnes cantant a la vegada. Una gran demostració de l’esforç dels nostres nens de Year 3 i 4”, Ms Hunter, professora de Música.

“Va ser una fantàstica oportunitat per als nostres alumnes, que estaven realment entusiasmats. Em va agradar veure’ls tocar amb seguretat davant del públic i em vaig quedar impressionat amb el seu treball. Gràcies a la col·laboració de tot el departament de Música del BSB Castelldefels, l’esdeveniment va ser tot un èxit. Ja estic esperant la propera edició”, Mr Ezquerro, professor de Música d’Early Years i Primària.

“Un altre esdeveniment excel·lent que demostra el talent de moltíssims dels nostres alumnes. Estic molt content de veure com els alumnes de Primària han anat millorant les seves qualitats al llarg del curs i de la quantitat d’alumnes que tenim aprenent a tocar un instrument”, Mr Hebden, Director d’Arts.

 

Al BSB ens sentim molt afortunats de tenir un equip de professionals de la Música tan extraordinari i de poder oferir classes particulars de Música a més de 200 alumnes a l’escola. Més informació sobre les classes d’instrument aquí.