Presentació de les Lligues Esportives BISA

Alt text
El divendres 19 de maig, 85 estudiants dels campus BSB Sitges i BSB Castelldefels van formar equip per celebrar la presentació de les noves Lligues Esportives BISA, que tenen previst començar al setembre de 2017. Inicialment els esports representats seran el bàsquet i el voleibol, així com el futbol, esport que va ser seleccionat per donar el tret de sortida a l’acte inaugural.

La nostra escola va estar representada per alumnes (nois i noies) de Years 7, 8, 9 i un parell de Year 10, que van competir contra les escoles American School of Barcelona, The Benjamin Franklin International School i SEK International Schools. L’esdeveniment va ser tot un èxit. Els estudiants van demostrar gran habilitat i capacitat de treball en equip, especialment els equips del BSB, que van ser guanyadors indiscutibles en les categories sub11 i sub13 tant masculines com femenines.

Ms Manley i Mr Cross es van mostrar molt orgullosos de l’actuació dels alumnes i de participar d’aquesta iniciativa esportiva centrada en les escoles. Mr Cross, Director of Esport i Educació Física del BSB, va comentar, “Es tracta d’un canvi substancial en la cultura que estem treballant des d’aquí en benefici de tots els nostres alumnes. Inicialment, sí, ens estem centrant en esports arrelats com el bàsquet i el futbol, però sempre seguim mirant endavant i hi ha possibilitats d’incloure-hi altres esports, com ara el rugbi, la natació i l’atletisme, per esmentar-ne alguns.”

Desitgem que a partir del setembre més alumnes puguin participar en els nous equips esportius de l’escola!

 

Sobre BISA

The British School of Barcelona és membre fundador de l’Associació d’Escoles Internacionals de Barcelona (BISA o Barcelona International Schools Association), una organització professional que treballa per millorar la qualitat de l’educació en els seves escoles membres a través de diferents accions. Des de l’any 2012 promou la compartició de recursos, el desenvolupament professional, la comunicació i l’intercanvi. BISA fa les funcions d’enllaç entre les escoles, els governs locals i les organitzacions educatives locals i internacionals pertinents.

Els nostres equips