La Fira Solidària d’Estiu del BSB Recapta 3.400 euros

Ens complau anunciar que els nostres alumnes, pares, mares i personal de l’escola han recaptat junts 3.400 euros per a AMIS, una associació local sense ànim de lucre de pares amb fills discapacitats situada a Sitges.

L’Associació de Recaptació de Fons de Primària del BSB organitza la Fira d’Estiu cada any. En aquesta ocasió, els alumnes de Year 5 i Year 6 van rebre l’ajuda del nou Grup de Pares i Mares del BSB i conjuntament van idear la fira al voltant de la internacionalitat de l’escola. L’esdeveniment, per tant, va passar a convertir-se en una Fira d’Estiu Internacional, en la qual els pares van dissenyar parades de diferents països amb mostres de gastronomia, jocs i música d’arreu del món.

Els alumnes i els professors també van disposar estands amb música, llibres, DVDs, i tot tipus d’activitats, com ara maquillatge artístic, tatuatges de henna i decoració d’ungles. A la tómbola es van rifar premis fantàstics donats amablement per molts dels nostres pares, i algunes empreses, com Unilever Espanya i Els Menuts de la Pineda, van participar activament amb gelats, jocs i activitats per als més petits. També hi va haver recitals de música en viu dels nostres joves i talentosos músics, de la mà de Miss Hunter, que van amenitzar la jornada, i tothom va contribuir en la recollida de taps de plàstic per a AMIS.

En definitiva, la Fira Solidària d’Estiu Internacional del 2017 va ser una de les més animades de les que es recordin en el BSB, amb tantes famílies involucrades fent de l’esdeveniment un acte social de primera categoria del que tothom va poder gaudir.

Mrs Roa, coordinadora de l’Associació de Recaptació de Fons de Primària, va explicar, “Els alumnes estaven encantats de participar-hi. Els va encantar conèixer AMIS i van gaudir preparant els materials i garlandes per decorar les parades en les sessions de Society. Dissabte, van ajudar muntant els estands i recollint els tiquets.” I hi va afegir,”Va ser un esdeveniment de tota la comunitat i en aquest sentit va ser fantàstic. Va ser meravellós veure els nens col·laborar amb les seves famílies i amb el personal de l’escola per ajudar AMIS. Aquest tipus d’esdeveniments genera consciència de les diferents cultures de l’escola, ens uneix, i crea un sentiment de comunitat sincer. Gràcies a tots els que van contribuir a fer de la Fira d’Estiu Internacional tot un èxit. L’any vinen, més!”

 

Sobre la col·laboració entre el BSB i AMIS

El BSB va començar a col·laborar amb AMIS, Associació de parells i mars d’Fills amb discapacitats de Sitges, al 2015, quan ens vam sumar al projecte de recollida de taps de plàstic a l’escola.

L’objectiu era contribuir amb les 40 tones de taps de plàstic necessàries per finançar l’adaptació d’un cotxe per a l’Eva, una de les nenes de l’associació.

Durant dos anys el BSB ha estat recollint taps gràcies a les aportacions de tots els membres del personal de l’escola, pares, mares i alumnes.

Els contenidors de taps eren a l’entrada principal, als patis i a les sales de professors.

Galeria Fira Internacional Solidària