Crear “una Cadena d’Escoles Cohesionada i amb Recursos Adequats”, Chris Jansen, Director Executiu

“El més important és la qualitat de la formació a l’aula, això està clar. Però totes les persones que estan al voltant, no solament els professors, són igualment importants. Així doncs, la tecnologia ha de funcionar, les instal·lacions han de ser gestionades, els recursos humans han de ser els adequats, i de la mateixa manera el procés d’admissions, i els sistemes de protecció i seguretat.”
Chris Jansen, Director Executiu de Cognita.Entrevistat per a l’última edició de la revista Schools Week, Chris Jansen, Director Executiu de Cognita Schools, explica que l’estratègia del Grup se centra en la qualitat com a eix de tots els aspectes de la vida escolar dels alumnes. Amb una profunda orientació cap a l’educació, Mr Jansen transmet una sèrie de missatges fonamentals sobre el que significa rebre una Educació Cognita, la qual inclou oportunitats per a tothom:

“Tot es redueix a valor” (…) “Per a mi, no és una qüestió de si deu mil lliures o vint o cinquanta mil; es tracta que els pares se sentin satisfets amb el progrés dels seus fills.”

“I el que m’agradaria garantir, i crec que ara estem en la posició de poder fer-ho, és que l’àmplia majoria dels alumnes de qualsevol de les nostres escoles Cognita pugui assolir el seu màxim potencial o fins i tot més. I això implica fer-ho bé no només a nivell acadèmic, sinó també desenvolupant a les persones.”

“Vull que siguem millors envers els nostres alumnes, però també vull que tothom sigui millor.”

“Tenim una insatisfacció saludable amb relació a on som, però sé que avui la qualitat de l’educació en les nostres escoles està millorant – que és millor que l’any passat, i que l’any que ve serà encara millor.”

Pots llegir l’entrevista completa aquí

Schools Week és una revista setmanal, que se centra en notícies relacionades amb pràctiques i polítiques educatives al Regne Unit. Gaudeix d’una gran popularitat en el sector educatiu i d’una gran presència online. Recentment ha publicat entrevistes a la Inspectora Cap de Ofsted, Amanda Spielman, i el director general de TeachFirst, Brett Wigdortz.