Cèlebre Poeta Paul Cookson Entusiasma el BSB

La setmana passada els nostres alumnes des de Year 2 fins a Year 7 van tenir un fantàstic “regal”. Paul Cookson, aclamat poeta i artista, ens va visitar a Sitges el dimecres i a Castelldefels el dijous, i va suposar una font d’inspiració extraordinària per a tots gràcies a les seves increïbles performances de poesia… acompanyat pel seu ukelele. Els nens es van mostrar concentradíssims i molt participatius, tot aprenent i rient alhora. Va ser màgic!

Paul es va desfer en lloances dels nostres alumnes, i va destacar el bon comportament i la receptivitat, tot comentant que havia gaudit moltíssim d’aquests dies. Li van impressionar especialment els poemes que els nens van escriure seguint el seu estil de redacció, i el seu entusiasme.

Certament, tots els alumnes de Primària estaven ¡animadíssims!

Mrs Walker, coordinadora de l’assignatura d’anglès a EYFS i Primària en el BSB Castelldefels, va manifestar: “Vull donar les gràcies a tots per haver aconseguit que el dia d’avui hagi estat tot un èxit. Sé que tots hem treballat molt dur per preparar a els nens per a aquest dia. Esperem poder tornar a convidar-lo a venir.”

Mrs Kelly, directora d’Anglès i Idiomes en Secundària en el BSB Castelldefels, també va dir: “Ha estat un gran triomf! Ha estat molt divertit i agradable veure com d’implicats estaven els alumnes. M’ho he passat molt bé! Estic encantada que els alumnes de Year 7 fossin convidats a la festa de poesia.”

Miss Patterson, professora de Year 2 al BSB Sitges, va afegir: “La presentació ha estat estupenda. Tant alumnes com professors feien riallades! He pogut sentir riure els alumnes de Phase 3 des del pati! Ha llegit poemes, ha creat poemes, ha cantat poemes tocant el banjo… Un èxit total. Un cop acabada la jornada, fins i tot s’ha assegut al sol a signar els seus llibres mentre xerrava amb els nens i els seus pares.”

Gràcies a tots per una activitat tan fantàstica. Els nostres nens clarament volen més activitats com aquesta!