BSB Assisteix a la Fira BETT 2018 d’Educació i Tecnologia

A finals de gener, alguns membres del personal del BSB i d’altres escoles Cognita d’Espanya van assistir a la fira d’educació i tecnologia BETT (British Educational Training and Technology). La fira BETT és la primera de l’any de l’àmbit de la tecnologia de l’educació. També és el lloc de trobada d’empreses destacades, d’start-ups de tecnologia de l’educació i de professionals de l’educació d’arreu del món; és un aparador ben concorregut d’idees estimulants, de pràctiques innovadores i de les últimes tecnologies on els educadors poden trobar inspiració per fer que els seus alumnes progressin i prosperin en els seus estudis.

Mrs Overton, Ms Dean, Mr Bustos i Mr Aparicio han compartit aquesta inspiradora experiència amb nosaltres:

  • “Ha estat de gran ajuda per afermar les meves idees sobre la propera transformació digital al BSB”
  • “Elaborarem un pla minuciós per garantir que s’integren en l’enfocament estratègic global de l’escola”
  • “Hem d’aprofitar al màxim les sorprenents eines de què disposem per preparar els nostres estudiants per al món de demà”
  • “Haver pogut experimentar BETT m’ha ajudat a trobar noves idees i inspiració per millorar els experiments pràctics que fem a les classes de ciències i noves solucions informàtiques per reforçar el coneixement dels alumnes d’aquesta assignatura”

Gràcies per assistir a BETT 2018! Estem desitjant veure moltes d’aquestes idees a les aules!

Descobreix més sobre la seva experiència

Emma Overton, directora d’Early Years i Primària, BSB Castelldefels:

“És la sisena vegada que assisteixo a la fira BETT, i cada vegada és més gran i millor. Ha passat de ser una “demostració tecnològica” a reunir empreses i desenvolupadors amb un interès real en l’educació i en les demandes de l’aprenentatge del segle XXI. Els organitzadors de l’acte aconsegueixen la presència de ponents de tot el món que són extraordinaris i inspiradors. Ha estat de gran ajuda per afermar les meves idees sobre la propera transformació digital al BSB. La tecnologia no serà un afegit, sinó que s’integrarà en el pla d’estudis per fer-lo més creatiu i completament accessible per a tothom. ”

Judy Dean, Subdirectora d’Early Years i Primària, BSB Castelldefels:

“És la primera vegada que assisteixo a la fira BETT i espero que sigui la primera de moltes. Dos dies sorprenents en què se’ns ha inspirat a utilitzar la tecnologia de formes molt diverses per tal de facilitar l’aprenentatge dels nens. Des d’aplicacions per a l’aula per reconèixer els èxits dels nens fins a programes de música perquè puguin crear música i podcasts online. Elaborarem un pla minuciós per garantir que s’integren en l’enfocament estratègic global de l’escola. Hem tingut el privilegi d’assistir a un seminari de Mr Donck, un dels nostres pares, i tenim moltes ganes de treballar amb ell en el futur.”

Raimon Bustos, director de TI, Cognita Espanya:

“Com de costum, la fira BETT d’enguany any ha estat fantàstica, amb un munt de propostes educatives sorprenents, de tecnologies i de professionals que han compartit el seu coneixement i que ens han inspirat.

La fira sempre és reveladora: cadascú porta les seves idees i solucions, i és evident que avui dia, en un moment en què la tecnologia és a tot arreu i ja és una extensió de nosaltres mateixos, hem d’aprofitar al màxim les sorprenents eines de què disposem per preparar els nostres estudiants per al món de demà.

Ja hi ha metodologies de formació que s’adapten a la perfecció a l’ús de la tecnologia. Els nens que actualment van a l’escola són nadius digitals i, tal com va dir Richard Riley, antic secretari d’Educació dels Estats Units, actualment preparem als estudiants per a treballs que encara no existeixen, utilitzant tecnologies que encara no s’han inventat per solucionar problemes que ni tan sols sabem encara que ho són.

És el nostre treball com a educadors ajudar als nostres estudiants a preparar-se per a la realitat que trobaran quan es facin grans, un món que s’està formant però que encara no existeix, preparar-los per als reptes que estan per venir i ajudar-los a aconseguir anar més enllà del que creien possible, fer que despleguin el seu talent, i la tecnologia pot i ha de ser una gran aliada en aquesta missió.”

Marcos Aparicio, tècnic de laboratori:

Aquesta va ser la meva primera visita a l’exhibició BETT i només puc descriure l’experiència com a al·lucinant. Va ser increïble trobar-se amb tanta tecnologia orientada cap a l’educació amb un potencial tan gran, tota reunida en el mateix espai. Parlant des de la perspectiva d’un tècnic de laboratori, haver pogut experimentar BETT m’ha ajudat a trobar noves idees i inspiració per millorar els experiments pràctics que fem a les classes de ciències i noves solucions informàtiques per reforçar el coneixement dels alumnes d’aquesta assignatura. Una inversió en les noves propostes tecnològiques presentades al BETT tindrà, sens dubte, un gran impacte sobre el coneixement, la passió i l’interès que els nostres alumnes tenen per les nostres classes de ciències.