BSB Sitges rep el premi Most Supported by Parents 2018

El campus de Sitges de The British School of Barcelona ha rebut el premi “Most Supported by Parents” (“El més recolzat pels pares”) durant la Global Education Leadership Conference 2018 de Cognita per ser, d’entre totes les escoles Cognita repartides arreu del món, la que més ha destacat pel seu progrés en aquest àmbit. El premi reconeix la seva excel·lència en aconseguir que les famílies se sentin a gust a la nostra escola, la qual cosa coincideix amb l’èmfasi particular que el nostre Cognita Way situa en el concepte de comunitat.

La directora del campus de Sitges, Mrs Bell, ha presentat el premi als pares i els ha comunicat la seva gratitud a tots aquells que van participar en l’enquesta Voice of the Parent. Així mateix, Mrs Bell va aprofitar també per donar les gràcies per l’estreta relació i el suport de la comunitat del BSB Sitges, així com l’impacte positiu que això ha tingut en l’actitud dels nens evers el seu aprenentatge.

Els Cognita O-Wards són atorgats a les escoles i els seus equips directius pel treball exemplar, el lideratge i l’excel·lència acadèmica en l’últim any. Pots veure la llista completa de guanyadors aquí.

“Preparing Our Students for the Future”

La conferència d’enguany, titulada “Preparing Our Students for the Future” (Preparar als nostres alumnes per al futur”), ha tingut com a temes principals la salut mental i el benestar dels alumnes, i la seva capacitat de lideratge. Durant tota una setmana força intensa, els líders de les escoles Cognita de tot el món han reflectit sobre el nostre objectiu de crear un entorn educatiu que busca inspirar els estudiants tot desenvolupant la confiança en si mateixos.

A més de comptar amb la participació d’alguns oradors externs que han estat realment motivadors, els líders de les nostres escoles han dirigit sessions sobre el tema de la salut mental i el benestar, i han compartit les seves experiències en temes tan diversos com ara l’impacte de l’alimentació, l’educació en positiu i els projectes solidaris.

Una de les sessions claus en l’agenda de la conferència va ser la visita de més d’un centenar de delegats a The British School of Barcelona. Durant el matí del dimecres 10 d’octubre vam tenir l’oportunitat de mostrar els principals progressos i els diversos èxits de la nostra escola. En línia amb la temàtica de la conferència, els visitants van poder assistir a presentacions motivacionals per part dels nostres alumnes i de l’equip docent en tots els nostres campus. Els comentaris van ser d’allò més positius:

  • “Ha estat tot un privilegi visitar The British School of Barcelona Sitges. Vull donar les gràcies a tot el personal i els alumnes, en particular als representants de Year 6 que ens van fer de guies.”
  • “Hem passat un matí fantàstic a The British School of Barcelona Sitges. Tant el personal com els alumnes heu mostrat una actitud exemplar i us vull donar les gràcies per acollir avui els directors de les escoles Cognita a la vostra escola i compartir la vostra dedicació amb nosaltres.”
  • “Hem passat un dia fantàstic amb els meravellosos representants del BSB Castelldefels. Estem tots orgullosos dels nostres alumnes i del personal a les nostres escoles de Barcelona.”
  • “Felicitats a tots els nostres col·legues de The British School of Barcelona per aquesta visita tan fantàstica. Dóna gust veure les meravelles que s’estan duent a terme a les nostres escoles Cognita.”
  • “Gràcies a tot el personal i els alumnes de The British School of Barcelona per donar-nos la benvinguda avui en un lloc tan meravellós. Tenim ganes d’explorar noves maneres de connectar amb els nostres alumnes i col·legues.”
  • “Gràcies a The British School of Barcelona per donar-nos la benvinguda aquest matí a la vostra meravellosa escola.”
  • “Hem passat un matí impressionant a The British School of Barcelona. Moltíssimes gràcies pel programa i gràcies també als fantàstics estudiants!”
  • “Avui hem tingut el plaer de gaudir d’una visita guiada a The British School of Barcelona per un alumne de Y6 molt eloqüent i amb molta confiança en si mateix. Estem molt orgullosos d’aquesta escola i d’un representant tan fantàstic.”
  • “M’ho he passat genial aquest matí a la vostra escola. Benjamin ha estat un líder excel·lent. El campus BSB Sitges és una escola meravellosa! Moltes gràcies a tots per l’acollida.”