Alumnes de BSB es Connecten amb Companys de Cognita gràcies a ‘Cognita Calling’

El 21 de novembre, diversos alumnes de BSB van participar en “Cognita Calling,” una iniciativa global a través de Skype que va permetre connectar més d’un centenar d’aules Cognita voltant del món. En total, van participar 34 escoles de 8 països diferents.

Els alumnes de Primària dels nostres campus BSB Sitges i BSB Castelldefels van tenir l’oportunitat de conèixer a companys d’altres escoles al Regne Unit, com Southbank International School i Hendon Prep Shcool, així com d’altres col·legis d’Espanya: TEMS a Madrid, El Limonar International School Múrcia i El Limonar International School Villamartín.

Alguns dels temes de conversa més populars van ser els idiomes, les zones horàries, l’esport, la cultura, la religió, o, simplement, què podien veure els seus interlocutors des de la finestra.

Volem donar les gràcies a Tim Evans, Coordinador de Tecnologia Educacional a Stamford American – Hong Kong, per organitzar aquest esdeveniment per als nostres alumnes i personal docent, establint nous llaços entre els membres de la família Cognita.

“Hem passat un dia genial amb Year 4, 5 i 6 gràcies a Cognita Calling. Gràcies per organitzar-ho, Tim Evans. Gràcies també a Louise Kelly, Gemma Ohanlon, Ester Grima i Jon Coward per la vostra ajuda en ELIS Villamartín, ELIS Múrcia, TEMS Madrir i Southbank School. “Ricardo Sánchez, coordinador Digital, BSB Sitges

“Ha estat magnífic organitzar un Cognita Calling a través de Mystery Skype amb la classe de Ottilie Bell en BSB Castelldefels.” Chris Galley, professor de Grade 4 PYP, Southbank International School

“Quina experiència! Avui, els nostres alumnes de Year 4 i 5 han contactat amb BSB Castelldefels a Espanya per Skype per aprendre com és la vida en un col·legi d’un altre país. “Hendon Prep School

“Tots a l’escola érem incapaços de contenir l’emoció. Les famílies que van assistir al Matí de Portes Obertes han pogut ser testimonis de l’abast de la família de col·legis Cognita. “Mrs Bell, directora de BSB Sitges

“És increïble veure Cognita Calling a gran escala entre tots els Col·legis Cognita: com som internacionals, el nostre dia és més llarg! Gràcies a tots i un aplaudiment per la diversitat global. “Simon Camby, Director d’Educació, Cognita Escoles

“És important que reflexionem després d’un dia com Cognita Calling. Tim Evans ha creat una cosa que va més enllà de la mera col·laboració entre col·legis Cognita: es tracta de crear llaços, compartir empatia i celebrar les nostres diferències. Evans hauria de sentir molt orgullós. “Andy Perryer, Assessor d’Aprenentatge Digital, Cognita Escoles

“Tots hauríem de sentir-nos orgullosos. Aquest ha estat un magnífic exemple de treball en equip amb l’objectiu de crear experiències positives i significatives no només per als alumnes, ¡sinó també per als professors! “Tim Evans, Coordinador de Tecnologia Educacional, Stamford American International School

 

Esperem que gaudiu d’aquest muntatge fotogràfic del Cognita Calling 2018.

Enllaços relacionats:

‘Cognita Calling’ Connects Over 100 Classrooms