BSB es Posiciona entre les Millors Escoles d’Espanya

Des de The British School of Barcelona ens complau anunciar que BSB ha tornat a ser seleccionada com una de les Millors Escoles d’Espanya pel prestigiós diari “El Mundo”.

El rànquing anual que elabora aquest periòdic ha distingit de nou a The British School of Barcelona com una de les 30 millors escoles internacionals d’Espanya, situant-la entre les úniques quatre escoles seleccionades en tota Catalunya. És sens dubte un reconeixement a l’excel·lent labor que ve exercint la nostra escola.

La classificació de “El Mundo” és fruit de l’anàlisi de més d’un miler d’escoles basat en 27 criteris específics que avaluen el seu model educatiu, les instal·lacions i els recursos disponibles. Això significa que per a l’estudi de BSB s’han tingut en compte un gran nombre d’indicadors de control de qualitat, entre els quals s’inclouen l’aposta per una formació integral, els reconeixements externs, els models de qualitat, el personal docent, el nombre d’idiomes impartits, les activitats cocurriculares i extraescolars, els recursos informàtics i laboratoris de Ciència, les instal·lacions esportives, el servei mèdic, el menjador, el transport escolar, les quotes escolars, entre molts altres.

Aquesta distinció és el resultat d’un procés constant de millora contínua en tots els àmbits d’activitat de l’escola, i reconeix el compromís d’una plantilla qualificada i motivada, la contribució de tota la comunitat escolar i el suport continuat del grup d’escoles Cognita, el model educatiu de les quals (#CognitaWay) impregna tot que fem i volem aconseguir en BSB per al benefici dels nostres alumnes.

Altres cinc col·legis Cognita a Espanya han estat inclosos en aquest rànquing. Quatre d’ells comparteixen l’estatus de Millor Col·legi Internacional d’Espanya, com són British School of Valencia, Hastings School i The English Montessori School (TEMS) a Madrid, i El Limonar International School Murcia, mentre que el nostre tercer col·legi a Madrid, Colegio Europeo de Madrid (CEM), s’ha posicionat com un dels 30 Col·legis Notables d’Espanya, situant-se en la meitat superior de la llista.

 

Per a més Informació, us convidem a consultar els següents enllaços:

Els Millors Col·legis d’España – El Mundo

Els Col·legis Notables d’Espanya– El Mundo

Els 27 criteris – El Mundo