Alumnes de BSB aconsegueixen resultats excepcionals en els premis “Outstanding Learner Awards”

IMG_20190329_154615

Dotze alumnes de The British School de Barcelona han rebut els prestigiosos premis de Cambridge Assessment International Educationen reconeixement als seus destacats resultats en els exàmens de Cambridge realitzats al juny i novembre de 2018.

El programa “Outstanding Cambridge LearnerAwards” distingeix l’èxit dels estudiants que participen en els exàmens de Cambridge en més de 40 països de tot el món. Cambridge situa als estudiants en el centre dels seus programes i titulacions educatius internacionals que estan inspirats pels millors en pensament educatiu.

Els nostres alumnes dels campus BSB Castelldefels i BSB Nexus Pre-University han estat premiats en les categories “Top in the World” (Millor del Món), “Top in Spain” (Millor d’Espanya) i “High Achievement” (Gran Resultat) pels seus fantàstics resultats en els exàmens GCSE i A Level.

Aquests premis de Cambridge reconeixen el talent, dedicació i compromís dels alumnes que s’han esforçat al màxim per a aconseguir excel·lents resultats en els seus exàmens i reflecteixen també l’esforç del professorat per motivar-los i animar-los a aconseguir objectius de major envergadura.

Els desitgem a tots un futur brillant i ple d’èxits.

 

Categoria
de premis
Alumne Assignatura Qualificació
Internacional Cambridge
Top in the World Laura Llengua Castellana GCSE
Top in the World Alex Rus GCSE
Top in the World Valeria Rus GCSE
Top in the World Anastasia Rus GCSE
Top in Spain Antonio Anglès com a Segona Llengua GCSE
Top in Spain Isabella Anglès com a Primera Llengua GCSE
Top in Spain Chiara Empresarials AS Level
High Achievement Clara Literatura Anglesa AS Level
Top in the World Andrea Informàtica i Comunicacions IGCSE
Top in Spain Sara Biologia AS Level
Top in Spain Lucía Geografia AS Level
Top in Spain Hannah Literatura Anglesa A Level
Top in Spain Pablo Química A Level

 

Sobre Cambridge Assessment International Education

Cambridge Assessment International Education forma part de la Universitat de Cambridge i prepara als alumnes per al futur ajudant-los a desenvolupar una curiositat crítica i una passió duradora per l’aprenentatge.

El Cambridge Pathway atorga a alumnes de 5 a 19 anys una via educativa clara per a aconseguir l’èxit. Cada escola pot modelar el currículum per a ajustar-se al seu propi model i visió gràcies a un ampli rang d’assignatures i una oferta flexible. Ajuda als alumnes a descobrir noves destreses i un món més ampli, atorgant-los les habilitats necessàries en el dia a dia perquè puguin aconseguir l’èxit en l’escola, la universitat i el treball.

 

Per a més informació, visita Cambridge Assessment International Education

 

Enllaços relacionats:

Qualitat i Resultats Acadèmics