Celebrant un fantàstic any d’èxits dels alumnes de Year 12 CAS

Una de les millors formes de mostrar el treball realitzat pels nostres alumnes de Year 12 en la seva assignatura CAS (Creativity, Activity, Service) durant aquest curs és mitjançant una Assemblea de Celebració.

Amb aquesta assemblea, es va reconèixer la creativitat amb la qual els nostres alumnes unien a comunitats locals, nacionals i internacionals alhora que guanyaven una valuosa experiència que els serà útil en el futur. Des del Programa d’Assistents de Conversa fins als jocs de rol de govern de MUN i HMCE passant pels comitès CAS per a recaptar fons, els alumnes de Year 12 s’han involucrat en més de 10 projectes durant aquest curs.

Una de les observacions més importants prové del discurs d’obertura de Mr Petrie, Director de Secundària i PreUniversity: “Som una comunitat diversa composta per gent compromesa, encantada de dedicar el seu temps i esforç per a aportar alguna cosa positiva a la seva comunitat.

Bea Gutierrez, coordinadora de Malayaka House, que va venir des d’Uganda personalment per a fer lliurament de certificats als nostres alumnes, els va instar a continuar sent així: sincers, compromesos, decidits i dedicats a treballar per la seva comunitat.

Va ser un esdeveniment magnífic per a celebrar un curs fantàstic!

 

Principals Projectes CAS 2018-2019

 • PINK-OUT Day – Dia de conscienciació sobre el càncer de mama
 • Remembrance Day (Dia de l’Armistici)
 • Conferències de Debat MUN (Model United Nations):
  • BCN MUN
  • New York MUN
  • April MUN
 • CAS Committee – Organització d’esdeveniments:
  • Col·lecta Festiva
  • Esdeveniments de recaptació de fons per a Malayaka House:
   • Polsera #friendsofmalayaka
   • Carrera Solidaria BSB
   • Fira d’Estiu Internacional BSB
   • Festa del Te en BSB Sitges
 • Societies de Secondària
 • Programa “Sports Leaders”
 • DoE International Award – Silver
 • Congrés Harvard Model Congress Europe (HMCE) 2019
 • Revista NEXT, números 1 i 2
 • Programa d’Assistents de Conversa
 • Representació teatral: “Girls Like That”