L’associació d’antics alumnes de BSB celebra el seu primer aniversari

El divendres 14 de juny vivim un altre emotiu retrobament amb antics alumnes de The British School of Barcelona. (Veure vídeo al peu de la notícia)

Des del llançament de l’associació BSB Alumni fa just un any, el nombre de graduats de BSB que han tornat a connectar amb l’escola no ha deixat de créixer. Al llarg de tot el curs, han passat per les nostres aules antics alumnes de diferents disciplines, tant professionals com universitaris, per a compartir amb els nostres alumnes la seva experiència i coneixements. Professionals del màrqueting i la comunicació, estudiants de medicina, enginyeria o administració d’empreses, passant per un expert en realitat virtual, entre altres, són alguns dels BSB Alumni que ja han participat en el programa d’activitats de l’associació.

La reunió de BSB Alumni del 2019 va ser una gran oportunitat per a celebrar conjuntament tots els assoliments de la recent associació, així com per a reunir de nou a l’escola alumnes que es van graduar fa deu, vuit, cinc anys o simplement l’any passat, i tornar a connectar amb tots aquells que, sense poder assistir en aquesta ocasió per motius professionals, van enviar les seves salutacions des de diferents parts del món (Londres, Lisboa, Berlín…) i van oferir la seva disponibilitat per a futures col·laboracions:

“Si alguna vegada necessiteu a algú per a ajudar els alumnes amb ToK, no dubteu a avisar-me!” Enginyeria electrònica

“Espero poder involucrar-me en futurs esdeveniments.” Analista, Programes i Innovació

“Espero amb ganes futurs esdeveniments i xerrades i aviseu-me si us puc ser d’ajuda.” Analista de banca d’inversions

“M’encantaria poder passar-me per aquí i comptar la meva experiència.” Informàtica i Administració

 

En el seu discurs de benvinguda, Mr Alan Woodruff, BSB Alumni Link, va comentar: “Molts no han pogut estar avui amb nosaltres, però queda clar que la idea els interessa, ja que el nombre d’antics alumnes registrats no deixa de créixer a tot el món. Tenim avui amb nosaltres alumnes que es van graduar de BSB fa vuit, nou, fins i tot deu anys. És increïble com aquest servei està complint els seus objectius i mantenint-nos en contacte.”

L’esdeveniment, que oficialment ja s’ha convertit en la nostra cita estiuenca anual, va començar aquest any amb un emotiu comiat de Mrs Janice Serra, la nostra actual subdirectora de Pastoral en Secundària qui, després de 38 anys de servei a l’escola, es jubila a la fi d’aquest curs. El retrobament amb punts antics alumnes que van voler desitjar-li els seus millors desitjos per a aquesta nova etapa va ser, sens dubte, uns dels moments més commovedors de la vetllada.

La resta de l’esdeveniment va ser una oportunitat per a socialitzar, posar-se al dia i gaudir d’un pica-pica entre antics companys de classe i professors. Les imatges parlen per si soles!

Ja estem planificant les activitats per al pròxim curs. Convidem a tots els BSB Alumni a participar!

 

 

Enllaços relacionats:

Associació BSB Alumni

Fullet Presentació BSB Alumni

Formulari d’inscripció a BSB Alumni