BSB es Posiciona entre les Millors Escoles Internacionals d’Espanya

Ens complau anunciar que The British School of Barcelona ha tornat a ser seleccionada com una de Les Millors Escoles Internacionals d’Espanya pel prestigiós diari “El Mundo”.

El rànquing anual que elabora aquest periòdic ha distingit de nou a BSB com una de les 30 millors escoles internacionals d’Espanya, situant-la entre les úniques quatre escoles seleccionades en tota Catalunya. És sens dubte un reconeixement a l’excel·lent labor que ve exercint la nostra escola.

La classificació de “El Mundo” és fruit de l’anàlisi de més d’un miler d’escoles basat en 27 criteris específics que avaluen el seu model educatiu, les instal·lacions i els recursos disponibles. Això significa que per a l’estudi de BSB s’han tingut en compte un gran nombre d’indicadors de control de qualitat, entre els quals s’inclouen l’aposta per una formació integral, els resultats en els exàmens oficials i l’accés a la universitat, les acreditacions i els informes d’inspecció, els estàndards de qualitat, el personal docent, la impartició d’idiomes, els recursos informàtics i els laboratoris de Ciències, el servei de suport a l’estudiant, les activitats co-curriculars i extraescolars, les instal·lacions esportives, el servei mèdic, el menjador i el transport escolar, entre altres.

Aquesta distinció és el resultat d’un procés constant de millora contínua en tots els àmbits d’activitat de l’escola i reconeix el compromís d’una plantilla qualificada i motivada, la contribució de tota la comunitat escolar i el suport continuat del grup d’escoles Cognita, el model educatiu de les quals (#CognitaWay) impregna tot el que fem i volem aconseguir en BSB per al benefici dels nostres alumnes.

Altres quatre escoles Cognita a Espanya han estat incloses en aquest rànquing. Tres d’elles comparteixen l’estatus de Millor Escola Internacional d’Espanya, com són Hastings School i The English Montessori School (TEMS) a Madrid, i El Limonar International School Murcia, mentre que la nostra tercera escola a Madrid, Colegio Europeo de Madrid (CEM), s’ha posicionat com una de les 30 Escoles Notables d’Espanya, situant-se en la meitat superior de la llista.

 

Per a més Informació, us convidem a consultar els següents enllaços:

Los Mejores Colegios Internacionales de España – El Mundo

Veure Llista Completa (pdf)

The British School of Barcelona

Hastings School

The English Montessori School

El Limonar International School Murcia

Los Colegios Notables de España – El Mundo

Colegio Europeo de Madrid (CEM)

Los 27 criterios – El Mundo