Els alumnes BSB obtenen resultats excel·lents: un passaport a les millors universitats

bsb-nexus-global-preuniversity-experience-castelldefels-1

Ens complau anunciar que, després d’un parell de complicades setmanes d’incertesa després de la publicació dels resultats al Regne Unit, podem, a la fi, donar l’enhorabona als nostres alumnes BSB per aconseguir resultats excel·lents. Moltes felicitats a tots!

En GCSE:

  • El 22% de les notes van ser de 9.
  • El 52% de les notes van ser de 7 a 9 (A*-A).
  • El 97% dels alumnes va obtenir cinc o més notes entre 4 i 9 (A*-C).

En A Level:

  • El 53% de les notes van ser entre A* i A.
  • El 73% de les notes van ser entre A* i B.

En IB:

  • La nota mitjana va ser de 33 (la mitjana internacional és de 29,9).
  • El 10% de les notes van ser de 40 o més.

 

Els alumnes recentment graduats de BSB són admesos en universitats de prestigi
Com en anys anteriors, els nostres graduats (ara BSB Alumni) s’han assegurat una plaça en una varietat d’universitats de prestigi, entre elles ESADE, Durham, Imperial College de Londres, Edimburg, UCL (University College London), Kings College, Bristol, Amsterdam i Erasmus University en Rotterdam, i en algunes de les carreres més competitives. (Llegir més sobre les destinacions universitàries 2020)

 

Futurs inspiradors
Malgrat un curs estrany i de la incertesa sobre els resultats dels exàmens de 2020, ens complau veure com els nostres alumnes obtenen el reconeixement que es mereixen, permetent-los embarcar-se en un futur emocionant.

 

 

Enllaços relacionats:
Resultats Acadèmics i Destinacions Universitàries
Batxhillerat a BSB
BSB Nexus – Campus Preuniversitari