Els graduats de BSB Nexus 2020 accedeixen a universitats de prestigi

Al passat mes de juny va tenir lloc la graduació de 116 alumnes de BSB Nexus, el campus Preuniversitari de The British School of Barcelona, que han començat aquesta emocionant etapa del seu viatge educatiu.

La majoria d’aquests alumnes (ara BSB Alumni) han obtingut plaça en diverses universitats de prestigi de tot el món; la gran majoria en la universitat que van triar com la seva primera opció de destí i en alguns dels cursos més competitius.

Entre elles es troben algunes de les millors universitats britàniques, com York, Durham, Imperial College London, King’s College London, Bristol i UCL (University College London).

Quant als destins en universitats espanyoles, la situació és bastant similar: els alumnes han aconseguit plaça i, en molts casos beques, en universitats públiques i privades d’excel·lència, com ara ESADE, Universitat de Navarra, Universitat de Barcelona (UB), Universitat Pompeu Fabra (UPF), IE University i La Salle, entre altres.

Enguany l’interès per destins universitaris als Països Baixos ha continuat en augment. Alguns han obtingut places en les universitats d’Erasmus University a Rotterdam, Amsterdam i Maastricht.

 

Selecció de resultats destacats i futurs prometedors

Andrea
Andrea va obtenir ni més ni menys que 5 qualificacions A* en les assignatures de A Level d’Econòmiques, Anglès, Francès, Espanyol i Matemàtiques. També va obtenir 13,67 punts sobre 14 en les proves d’accés a les universitats espanyoles (PCE) i li han concedit una beca per a estudiar a Esade. Andrea cursarà un doble grau en Dret + Global Governance, Economics & Legal Order a Esade.

Pablo
Pablo va aconseguir una fantàstica puntuació de 13,94 sobre 14 en les proves d’accés a les universitats espanyoles (PCE), així com 4 qualificacions A* en les assignatures de A Level de Matemàtiques, Física, Química i Espanyol. Ha obtingut plaça a la universitat de Bristol, on estudiarà Química.

Guillem
Guillem va obtenir 4 qualificacions A* en les assignatures de A Level de Matemàtiques, Matemàtiques Avançades, Física i Espanyol, així com una A* en la seva “Extended Project Qualification”. Estudiarà Matemàtiques i Física a la universitat d’Edimburg.

Thibault
Thibault va obtenir 4 qualificacions A* en les assignatures de A Level de Matemàtiques, Matemàtiques Avançades, Química i Física, així com una A* en la seva “Extended Project Qualification”, i una A en l’assignatura de A Level d’Espanyol. Estudiarà Informàtica a Imperial College London.

Artur
Artur va aconseguir ni més ni menys que 4 qualificacions A* en les assignatures de A Level d’Història, Matemàtiques, Matemàtiques Avançades i Rus, així com una A en l’assignatura d’Econòmiques. Ha obtingut plaça a UCL (University College London) per a estudiar Filosofia, Política i Econòmiques.

Leo
Leo va obtenir una puntuació de 41 punts en el seu Diploma IB. Abans d’anar a la universitat, Leo dedicarà un any sabàtic a fer voluntariat a Sud-àfrica, participar en un campament de Muay Thai a Tailàndia i seguir un programa de pràctiques de 3 mesos a Austràlia.

Fredrik
Fredrik va obtenir una puntuació de 40 punts en el seu Diploma IB. Ha obtingut una plaça a la universitat de Durham, on estudiarà Filosofia i Política.

 

El resultat d’un procés exhaustiu d’orientació personalitzada

Com sempre, el nostre Equip de Universitats i Sortides Professionals ha fet un treball excel·lent en unes complicades circumstàncies, úniques i sense precedents, amb informació, consells i orientació per a assegurar que els nostres alumnes tinguin grans expectatives en les universitats on han triat estudiar durant els pròxims anys.

Mrs Burns, la nostra Assessora universitària i de sortides professionals, ens explica que: «una de les característiques més sorprenents d’enguany és la gran varietat de graus que els nostres alumnes han decidit cursar: des de Ciències de la Mar a Màrqueting de Moda, passant per Cinematografia o Dret. Això és una excel·lent notícia, perquè demostra que els nostres estudiants tenen suficient informació i se senten prou preparats per a accedir a un ampli ventall d’oportunitats de futur i tenir la confiança de poder explorar la seva pròpia carrera professional».

 

Novetats sobre els graduats de 2019!

Quatre alumnes BSB que estaven passant un any sabàtic després de graduar-se el juny de 2019 han ingressat enguany també a universitats britàniques per a estudiar Gestió d’Empreses (Universitat de York), Cinematografia (Universitat Falmouth), Antropologia i Mitjans de Comunicació (Universitat Goldsmith de Londres) i Enginyeria Civil i Arquitectura (Universitat John Moores de Liverpool).

Els desitgem la millor sort en aquesta nova etapa!

 

Enllaços Relacionats:

Destinacions Internacionals 2020

Destinacions Espanyoles 2020

Accés a la Universitat

Programa d’Orientació Professional