Els Wellbeing Leaders de Primària organitzen una campanya de recollida d’aliments per a Càrites i Creu Roja

Vinculat al nostre variat i intercultural currículum, a The British School of Barcelona continuem creant oportunitats perquè els nostres alumnes aprenguin sobre les diferents religions i cultures, més enllà de les seves pròpies.

A l’octubre, els nostres alumnes de Primària, tant de BSB Sitges com de BSB Castelldefels, van celebrar el Harvest Festival, una celebració d’acció de gràcies que tradicionalment se celebra per a donar gràcies per les collites des de temps pagans. Els nens van gaudir fent tota mena d’activitats basades en aquesta temàtica.

També era una oportunitat per a compartir amb la gent que no és tan afortunada i ajudar a les famílies que han de fer front a dificultats en aquests temps tan difícils. A aquest efecte, nostres Wellbeing Leaders de Primària, recentment designats, van organitzar una campanya de recollida d’aliments per als bancs d’aliments Càrites de Sitges i Creu Roja Castelldefels-Gavà-Begues. Un bon exemple de les seves habilitats de lideratge!

Una de nostres Wellbeing Leaders de BSB Castelldefels ens va contar una història increïble: va gastar tot els seus diners en la compra de 600 litres de llet per als qui la necessiten més que nosaltres. Una extraordinària mostra de generositat i solidaritat.

 

Moltes gràcies a tota la comunitat de BSB per les vostres generoses donacions!