BSB destaca per l’exitosa implementació de CENTURY com a eina educativa online

The British School of Barcelona ha estat destacat en un estudi monogràfic per la seva implementació de CENTURY Tech en els últims mesos en tots els seus campus i l’impacte positiu que ha tingut CENTURY en l’aprenentatge a distància dels alumnes de BSB.

BSB va fer una transició cap a l’aprenentatge online el 13 de març. El nostre equip directiu va investigar activament eines educatives que poguessin millorar encara més l’oferta online de l’escola. Volien assegurar que, fos quin fos el sistema que introduíssin, complementés i millorés el seu ensenyament d’alta qualitat i la interacció amb el seu alumnat. Com a resultat d’aquests requisits, vam començar a fer servir CENTURY a finals d’abril, després d’un intens període de formació i desenvolupament professional.

Mrs Emma Overton, la nostra directora d’Infantil i Primària al campus BSB Castelldefels, va explicar com BSB havia implementat CENTURY en els últims mesos en tots els campus de l’escola. Va parlar de l’impacte positiu que havia tingut CENTURY en els alumnes de BSB i com ens va portar a començar a crear una estructura educativa a llarg termini que inclou CENTURY:

«Ens vam adreçar als nostres alumnes, pares i mares amb aquest nou sistema enviant-los, primer, una carta inicial escrita per CENTURY », explica Mrs Overton. «Després, vam crear una newsletter i un vídeo cada setmana adreçats a les famílies per explicar-los els recents avenços en l’aprenentatge online perquè poguessin ser testimonis de les nostres revisions i millores contínues. Vam vomençar amb una prova en Year 5 i després vam seguir amb Year 6. Després, vam anar avançant pas a pas.

»Una vegada que els alumnes comencen a aprendre els seus itineraris amb CENTURY, resulta molt intuïtiu i progressen a diferent ritme a través de diferents itineraris. Per al nostre professorat, que va gaudir gestionant els passos d’aquest aprenentatge amb els seus alumnes, va ser tot un alleujament veure com de personalitzat pot ser l’aprenentatge amb CENTURY. Així i tot, ha estat fantàstic poder personalitzar l’educació del nostre alumnat.

»De cara al futur, ens centrarem en com començar a utilitzar CENTURY amb els alumnes de menor edat. Alguns membres del personal en altres grups d’edat han estat seguint de prop el desenvolupament de la integració de CENTURY perquè, al gener, puguin implementar una estructura similar en els year groups de Key Stage Two. Seguim investigant com poder usar-lo amb els alumnes més joves, a Year 3, per als qui la llengua materna no és l’anglès.

»En Secundària, l’equip executiu també ha pres un enfocament mesurat per tal d’assegurar que l’eina està sincronitzada i complementa l’oferta actual de l’currículum en Matemàtiques i Anglès. Els caps de departament estan treballant per buscar la millor estratègia.

»Si hagués de resumir-ho, diria que CENTURY va arribar com una metodologia educativa addicional, però ara ens adonem del seu potencial i ens esforcem per integrar-lo en el currículum de l’escola allà on millori o afegeixi valor a una assignatura».

Podeu llegir l’entrevista completa aquí:

How to implement and embed outstanding online learning (en anglès)

 

Enllaços Relacionats:

Aprenentatge Online a BSB

Programa d’Aprenentatge Digital