El periòdic El Mundo selecciona a BSB com una de les Millors Escoles Internacionals

Una vegada més, The British School of Barcelona ha entrat en el rànquing de Les 30 millors escoles internacionals d’Espanya del prestigiós periòdic nacional El Mundo enguany.

Aquesta llista és un rànquing independent i selectiu en el qual s’ha avaluat a més de mil escoles usant 27 criteris exhaustius d’excel·lència, que inclouen el model educatiu, les instal·lacions i els recursos.

Això significa que s’han tingut en compte diversos indicadors de control de qualitat a l’hora d’avaluar BSB, incloent-hi l’oferta d’educació en totes les etapes educatives, resultats d’avaluacions oficials i accés a universitats, informes d’inspecció i acreditacions, estàndards de qualitat, personal educatiu, idiomes impartits, TIC i recursos per a Ciències, oferta de suport a l’aprenentatge, instal·lacions esportives, activitats extraescolars i co-curriculars, servei mèdic, nutrició i transport escolar, entre altres.

Enguany, El Mundo ha mostrat un especial interès en com la nostra escola internacional ha estat capaç de bregar amb la pandèmia de Covid-19 per a poder reobrir sense problemes després del confinament per al curs 2020-2021.

El nostre informe complet d’enguany va posar èmfasi en els següents punts:

  • La nostra principal prioritat ha estat oferir un excel·lent servei d’acompanyament emocional tant al nostre alumnat com al nostre personal.
  • Hem prioritzat la necessitat de continuar oferint un aprenentatge continuat a tots els/les nostres alumnes.
  • Hem adoptat tots els protocols de seguretat i les mesures necessàries per a minimitzar el risc per al nostre alumnat i personal.
  • El nostre principi rector és sempre buscar la manera d’avançar, celebrant els nostres èxits i analitzant com millorar el procés d’aprenentatge dels alumnes.
  • El nostre programa de dispositius personals i EdTech han estat una important innovació per a ensenyar als/a les alumnes a utilitzar la tecnologia de manera eficient com a eina de suport al seu aprenentatge i desenvolupar la seva fluïdesa digital; una àrea en constant evolució i desenvolupament a BSB.

Ens agradaria donar les gràcies a tots/des els involucrats/des a la comunitat BSB que van aconseguir fer això possible durant aquest any.

Ens complau així mateix poder comunicar que altres cinc escoles Cognita a Espanya també han entrat en aquest rànquing: Hastings Schools i The English Montessori School (TEMS) a Madrid, British School of València i El Limonar International School Murcia com a Millors Escoles Internacionals, i el Colegio Europeo de Madrid (CEM) com a Escola Notable a Espanya.

Enllaços Relacionats:

Les Millores Escoles Internacionals – El Mundo

Veure Llista Completa (pdf)

Els 27 criteris – El Mundo