BSB Nexus organitza el seu primer esdeveniment “What Next? Careers” virtual

El 12 de març celebrem el nostre primer esdeveniment What’s Next? Careers virtual, que ha estat un dels més destacats del nostre programa d’Orientació Professional per als alumnes de Batxillerat durant els últims sis anys.

Amb una impressionant diversitat de ponents de diferents camps professionals, aquest esdeveniment ha donat als alumnes l’oportunitat d’explorar les seves àrees d’interès per a les seves futures carreres. A més de compartir la seva experiència en diversos camps, els/es ponents van comptar als alumnes sobre la seva trajectòria professional, així com donar-los/es trucs i consells sobre seguir les seves passions mentre s’asseguraven d’aprofitar al màxim els seus anys escolars, preparant-se per a desenvolupar els coneixements i destreses necessàries per a crear el seu propi camí a l’hora de decidir el seu futur.

Amb l’objectiu de preparar als nostres alumnes per al món quan es graduïn de l’escola, Mrs Burns, la nostra assessora universitària i de sortides professionals, organitza aquest esdeveniment cada any que, amb cada edició, collita més i més èxits. Enguany, el format virtual ens ajudarà a connectar al nostre alumnat amb experts/es internacionals, incloent-hi alguns pares, mares i alumnes graduats/des de BSB.

Mrs Burns, la nostra assessora universitària i de sortides professionals, explica: «És tot un privilegi organitzar l’esdeveniment “What’s Next?” amb 16 ponents compartint les seves experiències professionals amb els nostres alumnes de Year 12. Van compartir perspectives de cada sector, què han après i la connexió comuna entre els contactes, la col·laboració, la resolució de problemes i la passió. Els/les dono les gràcies per guiar-nos a través de la seva trajectòria professional».

 

Enllaços relacionats:

L’Orientaciò Professional de BSB Nexus, destacada com un programa d’èxit per al futur

Batxillerat a BSB

BSB Nexus, el nostre campus de Batxillerat

Programa d’Orientació Professional

“What Next?”, un Esdeveniment Preuniversitari Premium per a Estudiants de BSB Nexus

Mr Petrie comparteix la seva visió sobre el primer “Fòrum d’Speed Mentoring” del BSB