Cinc alumnes de BSB Nexus participaran al Barcelona International Youth Science Challenge

bsb-nexus-2021-BIYSC-research-projects

Ens complau anunciar que cinc alumnes de BSB Nexus han sigut seleccionats per a participar en una sèrie de projectes de recerca per a la pròxima edició del Barcelona International Youth Science Challenge (BIYSC), que tindrà lloc a Barcelona del 5 al 16 de juliol de 2021.

BIYSC és un increïble programa internacional de dues setmanes que se celebra cada any a Barcelona, amb 132 joves científics d’entre 16 i 18 anys de tot el món. El programa inclou una gran varietat de matèries de diferents àrees STEM i va ser creat amb l’objectiu d’estimular el talent científic entre alumnes de Batxillerat, promovent el seu entusiasme per a perseguir carreres i recerques científiques.

Anna, Gabriel, Sebastián, María i Panyingzhu formaran part d’aquest grup d’alumnes, tots amb un interès genuí per la recerca científica.

Els nostres alumnes de Batxillerat participaran en els següents reptes científic-tecnològics proposats per centres de recerca de prestigi internacional:

Durant aquest programa, duran a terme recerques pràctiques i d’avantguarda sobre el projecte que triïn, assistiran a conferències científiques impartides per científics destacats, així com participar en debats i discussions sobre les dificultats a les quals s’enfronten els científics avui dia.

Aquesta serà una gran oportunitat perquè els nostres estudiants de Year 12 coneguin a companys amb interessos afins i desenvolupin habilitats com a autonomia personal, confiança en si mateixos i inspiració. BIYSC també proporciona als seus participants nous coneixements i habilitats, que permeten generar connexions amb una perspectiva més àmplia.

Les nostres felicitacions a aquests cinc joves i brillants futurs científics i un enorme agraïment als seus professors de Ciències per inspirar-los a perseguir les seves passions i motivar-los per a aconseguir el seu màxim potencial.

Enllaços relacionats:

Barcelona International Youth Science Challenge