Matrícula oberta per al campus BSB City – Assisteix a una Jornada de Portes Obertes Virtual

El període de matriculació per al curs acadèmic 2021-2022 a BSB City, el nou campus de The British School of Barcelona al centre de Barcelona, està obert.

BSB City és una escola internacional britànica per a alumnes d’entre 3 i 18 anys. Inicialment obrirà al campus Foundation el setembre de 2021: un edifici modernista al districte de Sarrià-Sant Gervasi per a alumnes de 3 a 9 anys.

Amb inici aquesta mateixa setmana, oferim Jornades de Portes Obertes Virtuals per a noves famílies que desitgin conèixer el campus BSB City Foundation des de la comoditat de les seves casa. Aquesta serà una bona oportunitat per a:

  • conèixer al nostre equip directiu, que explicarà breument la missió i els objectius educatius de BSB;
  • viure l’experiència de realitzar un tour virtual de la nostra escola;
  • descobrir els elements diferenciadors del nostre enfocament educatiu;
  • consultar qualsevol dubte.

 

Jornades de Portes Obertes Virtuals disponibles – Registre

  • 27 d’abril (13.00)
  • 29 d’abril (17.00)

Aquest esdeveniment virtual es realitza a través de Microsoft Teams. És necessari preinscriure’s per a rebre l’enllaç a la sessió online:

 

 

Educació internacional al centre de Barcelona

A partir de setembre de 2021, The British School of Barcelona oferirà el seu model educatiu, ja consolidat i de demostrada excel·lència acadèmica, a la ciutat de Barcelona. L’escola ampliarà les seves instal·lacions gràcies a la inversió del grup educatiu internacional Cognita —del qual forma part—, amb l’obertura d’un quart campus en la capital catalana. El nou BSB City se sumarà així als tres campus ja existents: BSB Sitges, BSB Castelldefels i BSB Nexus.

El centre obrirà inicialment al Campus Foundation per a Infantil i Primària. El setembre de 2023, BSB City s’ampliarà amb l’edifici principal a la mateixa zona (prop de la plaça John Kennedy), a tan sols 5 minuts a peu del Campus Foundation i amb una fantàstica connexió de transport públic. Ideat per a acollir a alumnes de 3 a 18 anys, oferirà ensenyament de primer nivell en totes les etapes educatives: Infantil, Primària, Secundària i Batxillerat. El nou centre tindrà 5500 m2 d’espais interiors i 1200 m2 d’espais exteriors, amb àmplies instal·lacions esportives, pròpies i contigües, de primera categoria en ple centre urbà de Barcelona.

 

               

 

Enllaços relacionats:

BSB obrirà un nou campus a la ciutat de Barcelona

Campus BSB City

Jornada de Portes Obertes Virtual