Èxit absolut en IB i un nou rècord per a BSB

Volem congratular a tots els alumnes de Year 13 IB pels excel·lents resultats que van obtenir ahir. Aquest grup, que ha sigut el més nombrós de la nostra història, ha aconseguit batre un nou rècord per a l’escola amb una nota mitjana de 33.5 en la puntuació IB.

Tres dels nostres alumnes han obtingut una puntuació excepcional de 40 o més en totes les seves assignatures i, de mitjana, tots han aconseguit 3 punts més dels previstos al principi del cicle de Batxillerat.

Per tant, tots els nostres alumnes han aconseguit assegurar una plaça en una impressionant selecció d’universitats de tot el món.

Volem donar les gràcies també a tot el personal de Batxillerat, tant els docents com els orientadors que han treballat amb el nostre grup d’IB durant els últims dos anys a BSB Nexus. Una vegada més, transmetem la nostra més sincera enhorabona als alumnes i els desitgem moltíssima sort per al seu futur.

 

Enllaços relacionats:

Programa del Diploma del Batxillerat Internacional® (IBDP) a BSB

Resultats Acadèmics i Destinacions Universitàries