Esdeveniments d’estiu per a famílies a BSB City

A BSB City, el quart campus de The British School of Barcelona que obrirà el setembre de 2021, ja estem creant un sentiment de Comunitat BSB, una de les principals prioritats en les quals se centra la nostra escola.

Com a comunitat educativa compromesa, aprofitem tota oportunitat possible per a conèixer a les nostres famílies, passar temps amb els nens i escoltar les famílies per a conèixer millor la seva llar, costums i necessitats.

 

Playdates

En preparació per a un bon començament al setembre, estem organitzant Tardes de Jocs (“Playdates”) per els nens i les seves famílies al parc en companyia de Ms Monaghan, directora de BSB City, i Miss George, la nostra Coordinadora d’Educació Infantil i Year 1 a Barcelona. Considerem que les Playdates són una oportunitat fantàstica perquè els nens comencin a conèixer el professor i alguns dels nous companys de classe en un entorn agradable i familiar.

Ens ha complagut veure la connexió que es genera entre les famílies, tot creant una atmosfera positiva i acollidora que fomenta el valor de la Comunitat BSB.

Les “Playdates” també estan disponibles per a totes aquelles famílies que vulguin conèixer més sobre BSB City i conversar amb les nostres Famílies Fundadores, que començaran al nostre campus ‘Foundation’ el setembre de 2021. Les famílies podeu registrar-vos enviant un correu enquiriesbcn@bsb.edu.es. Per què no us apunteu?

  • Dimecres 21 de juliol, a les 18.00 h
  • Dimecres 28 de juliol, a les 18.00 h

 

 

Forest Fun!

Ja tenim ganes que arribi la nostra sessió de “Forest Fun” amb les nostres Famílies Fundadores i futures famílies amb nens en Years 2 a 5, que tindrà lloc el dilluns 26 de juliol a les 18.00 h.

Forest School és una experiència educativa immersiva que promou la creativitat i la resolució de problemes en un entorn natural. En la nostra sessió de “Forest Fun”, construirem i decorarem refugis, modelarem amb argila, pintarem amb les mans, llegirem un conte o farem jocs per connectar amb la natura.

Veniu a passar una entretinguda tarda de natura en família! Reserveu plaça enviant-nos un correu a enquiriesbcn@bsb.edu.es.

 

 

Enllaços relacionats:

BSB obrirà un nou campus a la ciutat de Barcelona

BSB City Tour Virtual 

BSB crea una Experiència Virtual per a BSB City

Visites presencials i virtuals a BSB City, el nou campus a Barcelona