Resultats récord en els exàmenes dels estudiants de BSB

Per tercer any consecutiu, els alumnes de The British School of Barcelona han demostrat una extraordinària resiliència aconseguint excel·lents resultats en els exàmens A Level, GCSE i IB, que marquen un rècord per a l’escola. Gràcies a la combinació de l’esforç realitzat per part dels alumnes, de l’orientació experta oferta pels seus professors i del gran suport rebut de les famílies, els nostres estudiants han aconseguit els millors resultats de la història de BSB.

Òbviament, aquest ha sigut, de nou, un curs amb reptes excepcionals en el qual l’avaluació dels estudiants s’ha dut a terme sobre la base dels exàmens finals i a les avaluacions realitzades a l’escola. Malgrat això, els estudiants han donat resposta de manera brillant obtenint uns resultats que permeten a la gran majoria accedir als destins universitaris de la seva elecció.

Com a escola inclusiva que som, ens enorgullim d’oferir les mateixes possibilitats d’èxit a tots els nostres estudiants, independentment dels seus punts de partida. La nostra anàlisi de valor afegit demostra que els nostres alumnes estan realment excedint les expectatives, ja que han obtingut, de mitjana, una qualificació final superior a la prevista en totes les seves assignatures. Aquest resultat situa a BSB entre l’1% de les millors escoles en termes de valor afegit.

En GCSE:

  • El 28% de les qualificacions ha sigut un 9
  • El 64% de les qualificacions ha sigut entre 7 i 9 (A*-A)
  • El 99% dels alumnes ha obtingut cinc o més qualificacions entre 4 i 9 (A*-C)

En A Level:

  • El 63% de les qualificacions ha sigut entre A* i A
  • El 82% de les qualificacions ha sigut entre A* i B

En IB:

  • 100% d’èxit per al grup de IB més nombrós de la història de BSB
  • La puntuació mitjana obtinguda ha sigut de 33,5 punts (sent la mitjana mundial de 29,9) – establint un nou rècord per a l’escola
  • 3 estudiants han obtingut una puntuació superior als 40 punts en totes les seves assignatures

 

Felicitats a tots pel gran esforç realitzat per a aconseguir aquests excel·lents resultats. Nostra més sincera enhorabona als alumnes i els desitgem moltíssima sort per al seu futur.

 

Enllaços relacionats:

Èxit absolut en IB i un nou rècord per a BSB

Resultats Acadèmics i Destinacions Universitàries

Orientació Professional i de Futur