BSB inaugura el curs escolar amb un nou campus a Barcelona

bsb-city-foundation-campus (1)

The British School of Barcelona ha inaugurat aquesta setmana el curs escolar amb l’obertura d’un nou centre en la ciutat de Barcelona. BSB City és el quart campus de l’escola internacional, que se suma a les tres ja existents a Catalunya, dues a Castelldefels (BSB Castelldefels i BSB Nexus), i una a Sitges (BSB Sitges).

El nou campus de BSB està situat en un edifici modernista al districte de Sarrià – Sant Gervasi de Barcelona i té capacitat per a albergar fins a 200 alumnes de 3 a 10 anys. L’escola compta amb 500 metres quadrats per a l’aprenentatge a l’aire lliure i 750 metres quadrats d’espais interiors amb llum natural.

 

 

Expansió a Barcelona amb l’obertura de BSB City

L’excel·lent reputació de BSB sumada a la demanda creixent de places en escoles internacionals ha motivat l’obertura del campus BSB City a la ciutat de Barcelona, un projecte que compta amb una inversió de 15 milions d’euros per part del grup educatiu internacional Cognita —del qual forma part BSB— amb més de 85 escoles en 12 països d’Europa, Sud-amèrica i Àsia.

Aquest curs, BSB City obre les portes en el “Foundation campus”, un edifici històric que ha sigut completament remodelat creant espais creatius i inspiradors per a alumnes d’educació Infantil i Primària. Posteriorment, per al curs escolar 2023/24, BSB City s’ampliarà amb l’obertura del campus principal també a Sarrià-Sant Gervasi, al costat de la plaça John F. Kennedy, oferint 750 noves places per a alumnes de 3 a 18 anys.

 

 

Una educació internacional de referència centrada en l’alumne

A BSB City comptem amb l’experiència de més de 60 anys dedicats a l’ensenyament. El nostre model educatiu ja consolidat i de demostrada excel·lència acadèmica han portat a la nostra escola a ser considerada com una de les escoles internacionals més importants d’Espanya.

A través d’un enfocament d’ensenyament i aprenentatge individualitzat que va més enllà del currículum acadèmic, ens centrem en el desenvolupament dels hàbits d’aprenentatge i de les habilitats de futur amb la finalitat de preparar als nostres alumnes com a ciutadans del món. Aquest programa d’estudis personalitzat permet als estudiants triar les seves pròpies activitats i matèries al llarg de totes les etapes educatives, i optar per dos itineraris formatius possibles en arribar a Batxillerat: el currículum britànic i el diploma del batxillerat internacional (IB “International Baccalaureate”), juntament amb l’homologació del títol espanyol de batxiller. Com a eix vertebrador d’aquest model, a The British School of Barcelona comptem amb un programa integrat d’acompanyament emocional i de suport a l’estudiant que s’estén al llarg de tota la vida escolar.

En aquest context de personalització acadèmica i cultura del benestar, els nostres alumnes de Secundària i Batxillerat han obtingut enguany els millors resultats en els seus exàmens oficials de la història de BSB, destacant el 100% d’aprovats en el diploma de Batxillerat Internacional, amb puntuacions per sobre de la mitjana mundial. Aquests resultats excepcionals han permès als nostres alumnes obtenir plaça en algunes de les universitats que estan reconegudes entre les millors institucions del món, tant a Espanya com a l’estranger.

 

Enllaços relacionats:

BSB obrirà un nou campus a la ciutat de Barcelona

Tour Virtual de BSB City

BSB crea una Experiència Virtual per a BSB City