Presentació de les nostres Setmanes Temàtiques de Benestar a BSB

D’acord amb el nostre compromís global amb el Benestar, a The British School of Barcelona hem decidit organitzar una Setmana Temàtica de Benestar en moments determinats durant el curs.

En el context del nostre Global Be Well Day anual, l’última setmana de setembre la dediquem a l’Empatia. Es tracta d’un tema que continuem desenvolupant en la forma d’Accions de Donar (un factor mental del benestar tal com assenyalem en el nostre Be Well Charter de Cognita) i els projectes de Primària amb la temàtica de l’Empatia: el Joc de Cartes de l’Empatia i el Banc de l’Amistat BSB. Us donarem més informació més endavant.

 

Addiccions: la Temàtica de Benestar de Novembre

Aquesta setmana ha començat la nostra segona Setmana Temàtica de Benestar dirigida a alumnes de Secundària. Aquesta vegada, el tema és les Addiccions.

Aquesta és la primera setmana del benestar en la qual hem inclòs als nostres excel·lents Líders de Benestar de BSB Nexus: alumnes de Year 12 que treballen al Centre de Benestar i ajuden a crear una sèrie de vídeos que formaran part del fil conductor de les sessions de Tutoria de Secundària durant tota la setmana, culminant amb l’assemblea del divendres.

«Ens estem centrant en el que considerem que són preguntes més sanes sobre les addiccions, allunyant-nos de converses sobre legalitat i explorant l’impacte personal i comunitari de l’addicció», ens compta Mr Burns, el nostre Orientador de Benestar BSB. «Què és el que desitges en la vida i, per tant, hi ha activitats que potenciïn o posin en risc aquests somnis? Explorarem la naturalesa controladora de l’addicció. Qui és l’amo de la meva vida o el capità del meu destí? El mòbil o jo? Esperem que sigui una setmana útil que conscienciï als nostres alumnes a mesura que creixin i es converteixin en joves adults, alguna cosa que comporta majors oportunitats, però també majors temptacions».

 

 

Futures Setmanes Temàtiques de Benestar

Esperem saber més sobre les següents Setmanes Temàtiques que estan organitzant el nostre equip de Benestar:

  • Seguretat Digital
  • Ansietat/Estrès i Resiliència
  • Imatge Corporal Positiva – Sigues Únic

Creiem plenament que l’educació juga un paper crític a promoure i donar suport al benestar de nens i joves. Com una comunitat educativa compromesa, ens comprometem completament a promoure el benestar, la seguretat i les relacions positives de l’alumnat perquè puguin aconseguir tot el seu potencial.

 

Enllaços relacionats:

Un Global Be Well Day amb l’empatia com a temàtica

BSB Be Well